До Тернопільського краєзнавчого музею надійшли унікальні експонати

30.10.2021 13:12   Джерело: TeNews
Опубліковано : Катерина Богуславська

До Тернопільського обласного краєзнавчого музею надійшли унікальні експонати, які, за словами працівників музею, мають меморіальну, художню та історичну цінність. Це рукописи і машинописи видатного українського письменника Василя Ярмуша.

Читайте також

Художник Владислав Щепанік малював пейзажі Тернополя 100 років тому
Про відомого карикатуриста Густава Рогальського з Тернополя
Історія палацу в Загайцях на Тернопільщині

«Особливої вартісними є матеріали із родинного архіву Василя Ярмуша — українського поета, прозаїка, культурно-громадського діяча. Їх передала до музею донька Мирослава Ярмуш. Цікавими є рукописи та машинописи віршів із власноручними підписами поета, його світлини, особисті документи та поетичні збірки, — розповідають у музеї. — Цінним внеском у художню збірку стали графічні роботи, подаровані заслуженим художником України Ярославом Омеляном. Вражають трагізмом і драматичністю начерки із серії «Сибірські замальовки», написані під час заслання художника в Іркутську область (нині Російська Федерація) в 1950—1959 рр.», - розповідають фахівці музею.

Також колекція музею поповнилася вишитими виробами, які виконані рідкісною технікою художнього набивання на тканині («килимова вишивка»). 

null
 

 

null
 

 


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: TeNews  

Коментарі