Тарас Демкура: «Туристична галузь є пріоритетною для Тернопілля» (Фото)

09.04.2016 17:24   Джерело: TeNews
Опубліковано : Новини Тернопілля

Делегація Тернопільщини у складі начальника відділу туризму Тернопільської обласної державної адміністрації Назара Яворського, віце-президента з регіонального розвитку Міжнародної торгової палати ICC Ukraine Тараса Демкури 6 квітня цього року взяла участь в парламентських слуханнях «Розвиток туристичної індустрії як інструмент економічного розвитку та інвестиційної привабливості України», які відбулися у сесійній залі Верховної Ради під головуванням заступника Голови Верховної Ради України Оксани Сироїд.

 

 

Відкриваючи парламентські слухання, Оксана Сироїд зазначила, що туризм більш, ніж у 40 державах світу є однією з основних галузей, яка дає значні надходження до бюджету. Вона наголосила, що Україна має величезний потенціал для розвитку цієї галузі. Однак низка негативних факторів стримує його, зокрема, відсутність сприятливих умов для інвестицій, належної інфраструктури, якісних доріг, комунікацій тощо. За її словами, підняти туристичну галузь на відповідний рівень можливо лише об’єднаними зусиллями як центральних, так і місцевих органів влади.

 

 

Із доповіддю виступила заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Юлія Клименко, зі співдоповідями – голова Комітету з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму Артур Палатний і секретар цього Комітету, голова підкомітету з питань розвитку туризму, курортів та рекреаційної діяльності Анна Романова.

 

 

Заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі поінформувала учасників слухань про розроблену Стратегію розвитку туризму і курортів на 2016 – 2020 роки та основні напрями реалізації державної політики у зазначеній галузі, зокрема, формування та просування позитивного іміджу України, як країни, привабливої для туризму, забезпечення безпеки туристів та захист їх законних прав та інтересів, удосконалення системи професійної підготовки фахівців сфери туризму тощо. Водночас Міністерство фінансів не погодило проект зазначеної Стратегії як такий, що потребує додаткового фінансування з Державного бюджету. Наголосила на доцільності внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік», передбачивши фінансування на реалізацію заходів у сфері туризму за окремою бюджетною програмою.

 

 

Заступник Міністра культури Андрій Вітренко акцентував увагу на високому потенціалі культурного туризму в Україні. Наголосив на необхідності застосування досвіду підтримки культурного туризму в європейських країнах. Вніс пропозицію повернути Міністерству культури функцію відповідальності за розвиток туристичної галузі.

 

 

Учасники парламентських слухань у своїх виступах зазначали, що активізацію розвитку галузі туризму гальмує низка чинників, зокрема, повна відсутність бюджетного фінансування, розпорошена державна система управління, недосконалість норм діючого законодавства. Констатували, що відсутність цілісної державної політики у цій сфері унеможливлює динамічний розвиток туристичної галузі.

 

 

Промовці наголошували на необхідності удосконалення нормативно-правової бази стосовно туристичної індустрії, а також схвалення Стратегії розвитку туризму та курортів на 2016 – 2020 роки і затвердження Державної цільової програми розвитку туризму та курортів на період 2017 – 2022 роки. Рекомендували створити в поточному році окремий центральний орган виконавчої влади у сфері туризму та курортів. Також одним із першочергових заходів щодо розвитку туристичної галузі вважають створення привабливого інвестиційного клімату.

 

В обговоренні питання взяли участь 27 учасників парламентських слухань, зокрема народні депутати, а також голова Одеської обласної державної адміністрації Міхеіл Саакашвілі, засновник Фонду «Рідна країна» Микола Томенко, голова правління Асоціації індустрії гостинності України, радник Міністра аграрної політики та продовольства України Олександр Лієв, голова Всеукраїнської асоціації туристичних операторів, президент туристичної компанії «Гамалія» Ігор Голубаха, президент Асоціації працівників навчальних закладів України туристського і готельного профілю, ректор Київського університету туризму, економіки і права Володимир Федорченко, представники наукових установ та громадськості.

 

Підбила підсумки парламентських слухань заступник Голови Верховної Ради України Оксана Сироїд, яка зазначила, що «туризм є певною філософією: філософією бачення своєї країни, свого регіону, свого міста чи села. До її розвитку може долучитися кожен небайдужий». Подякувала Комітету з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму за організацію сьогоднішніх слухань, усім учасникам - за серйозну та фахову розмову, за внесення конструктивних пропозицій. Запропонувала Комітету з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму доопрацювати проект рекомендацій з урахуванням висловлених під час обговорення зауважень та пропозицій.

 

 

Начальник відділу туризму Тернопільськоі ОДА Назар Яворський доповів на Парламентських слуханнях на тему «Розвиток туристичної індустрії як інструмент економічного розвитку та інвестиційної привабливості України». У своєму виступі він згадав про досягнення Тернопільської області та звернув увагу на першочергові кроки КМУ та ВРУ, які необхідно зробити з метою розвитку галузі туризму.

 

«Те, що ці слухання прибуло понад 800 учасників, свідчить про велику зацікавленість туристичною індустрією в Україні, потенціал якої становить більше 10 мільярдів доларів. Сьогодні вже мільйон людей в нашій країні задіяні в галузі туризму, а 17 областей України визначили туризм одним з пріоритетних напрямків діяльності. Ця галузь економіки сьогодні найбільш готова до євроінтеграції. Туристична галузь може стати джерелом сталого економічного і соціального розвитку.

 

 

Хочу сказати, що цікавим був виступ голови Одеської державної адміністрації Міхеіл Саакашвілі, який поділився своїм досвідом за часи президенства в Грузії. Для популяризації Грузії вони проводили виїзні засідання кабінету міністрів в печерах, горах, санаторіях», - зазначив Тарас Демкура.

 

Він також додав, що доповідачі наголошували на тому, що сьогодні є недофінансування з боку держави для збереження об’єктів культурної спадщини, існують проблеми з візовим режим для громадян Китаю, країн Перської затоки та інших. Ірини Сисоєнко запропонувала звернути увагу та всіляко підтримати розвиток медичного туризму.

 

«На мою думку, насамперед, потрібно полюбити свою землю і свою країну!!! Треба створити державну програму підтримки туристичної галузі. Зробити ревізію, систематизувати і створити каталоги всіх історичних та культурних надбань України, підготувати законодавчу базу та створити умови як для місцевих, так і закордонних інвесторів, виділити кошти на ремонт доріг та інші інфраструктурні об’єкти. Нам вкрай потрібно робити промоцію України в світі! Для багатьох гостей з-за кордону відкриттям є те, що війна йде не у всій країні. А взагалі нам потрібно нікого не чекати,а кожному робити все можливе на своєму місці.

 

 

Туризмом як бізнесом ніколи не займався, але розумію, що потрібно комусь дати можливість мати в Україні робочі місця. Користуючись нагодою відразу домовився директором департаменту гуманітарної політики Кам’янець-Подільської міської ради Оленою Куземою про те, що 22-23 квітня зі своїм ретро-клубом «Ретрокортедж» будемо відкривати туристичний сезон в Кам'янці-Подільському, де проведемо благодійну акцію для дітей-сиріт. Для них будуть організовані прогулянки на старожитніх автомобілях вулицями давнього міста міста, фотосесії та подарунки!

 

А 19 травня в рамках роботи інвестиційного форуму в Тернополі ми відкриємо музей ексклюзивних ретро-автомобілів, де буде працювати з часом ретро-ресторація. Почесних гостей форуму ми повеземо на цих автомобілях до Збаразького замку,  в якому відбудуться дискусійні панелі форуму. З цього часу почнуть працювати постійно діючі маршрути ретро-авто до всіх замків Тернопільщини, а також тури вихідного дня.

 

Ми хочемо, щоб Тернопільщина використала своє зручне місце розташування, тому ми розробили автомобільні маршрути, зокрема з Тернополя до всіх замків, Тернопіль-Львів, Кам’янець-Подільський, Івано-Франківськ, Чернівці та інші. Запрошуємо до співпраці всіх бажаючих!», - підсумував Тарас Демкура.

 

Уже в понеділок, 11 квітня, о 15.00 в конференц-залі ТВЦ «Атріум» відбудеться зустріч представників відділу туризму та бізнесу для обговорення подальших планів розвитку туристичної галузі. Організатори будуть раді бачити всіх, хто бажає долучитися до розвитку туристичної галузі нашого краю.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: TeNews