Проект «Трансімперія – мандрівка старим кордоном» оголив проблеми туристичної галузі в Тернопільщині

22.09.2016 09:13   Джерело: TeNews
Опубліковано : Новини Тернопілля

У бібліотеці-музеї «Літературне Тернопілля», що на вулиці І.Франка, 21, 15 вересня відбулася зустріч організаторів і авторів першого на наших теренах проекту «Трансімперія – мандрівка старим кордоном», а також представників управління туризму Тернопільської облдержадміністрації і Туристичної асоціації Тернопілля. Розмова вийшла доволі цікава, гостра і продуктивна.

 

 

Організатором заходу стала громадська організація «Туристична асоціація Тернопілля», роль і завдання якої полягає у туристичному брендингу нашого краю. Громадське об’єднання представляє всі напрямками розвитку туристичної галузі через діяльність її членів – представників туристичного ринку, є на сьогодні дієвою і затребуваною моделлю співпраці.

 

 

«В Україні почали усвідомлювати те, що туризм – це прибуткова галузь економіки. У розвинених країнах світу її частка становить 11% ВВП. Водночас туризм розповсюдив свій вплив на соціально-культурні проекти, промисловість і т.д. Основою просування туристичної галузі – є промоція і брендинг території. На жаль, туристичний потенціал Тернопільщини не представлений хоча би на рівні Львівщини, Івано-Франківщини і т.д. Якраз настав час об’єднати зусилля громадських активістів і гравців ринку, щоб активніше і краще просувати туристичну галузь. Саме з цією метою 29 травня цього року була створена громадська організація «Туристична асоціація Тернопілля», партнерами якої стало 15 членів правління. Всі вони відомі гравці туристичної галузі нашого краю, зокрема засновник та почесний власник мережі колоритних закладів «Самогонна ресторація» і голова Гільдії рестораторів Тернопільщини Михайло Гросуляк, віце-президент з питань регіонального співробітництва, керівник Тернопільського регіонального представництва Міжнародної Торгової Палати ICC Ukraine Тарас Демкура, відомі ресторатори Ігор Парій, Ігор Мамус, Богдан Калушка, голова закритого акціонерного товариства санаторій «Медобори» Василь Мартинюк, представник ПАТ «Тернопіль - готель» Вікторія Процюк, туроператор від ПП «Оксамит - КЛ» Лідія Королюк, голова ТОВ «Обласний спортивно-туристський клуб» Валерій Старичков, ЗАТ «Тернопільтурист» Галина Сопронюк, приватний підприємець «Рід-тур» Іванна Романська, а також Надія Голод з Бережанського краєзнавчого музею, Андрій Левчук з Кременецького краєзнавчого музею та інші учасники», – зазначила голова Туристичної асоціації Тернопілля Наталія Волощук.

 

Вона також додала, що об’єднання створено як регіональна, відкрита для вступу громадська організація, що має на меті консолідувати зусилля бізнесу і державних структур для розвитку галузі. Спільною вагомою працею членів асоціації стало видання туристичного буклету про Тернопілля, участь у туристичних форумах Києва і Одеси у березні-травні цього року, підготовка та участь у Тернопільському інвестиційному форумі, парламентських слуханнях з питань розвитку туристичної галузі. Нагадаємо, що під час Міжнародної конференції «Брендинг дестинацій: запорука побудови успішної репутації», яка відбулася 21 червня цього року в Києві, голова громадської організації «Туристична асоціація Тернопілля» Наталія Волощук підписала Меморандум про взаєморозуміння у галузі туризму та курортів між регіональними асоціаціями провідних туристичних регіонів та міст.

 

 

Підтримав створення асоціації начальник управління туризму Тернопільської ОДА Назар Яворський. «Насправді ідея її створення виникла за декілька років тому. Активніше цього року підійшли до її заснування тому, що туризм в Україні розвивається і йде процес саморегуляції. Все-таки з часом роль коригування з боку державних органів відійде і вся відповідальність за брендування та промоцію ляже на плечі комерційних структур і громадських організацій. До речі, не всі регіони мають такі асоціації, а в певних таких є декілька. Дякую членам правління за обрання мене заступником голови. На мою думку, асоціація повинна скеровувати владу до дій, аби туризм в краї розвивався», - зазначив Назар Явосрький.

 

 

Віце-президент з регіонального розвитку Міжнародної торгової палати ICC Ukraine Тарас Демкура наголосив на важливості координації дій між громадськими активістами, владою і підприємцями. «Мені у справах бізнесу часто доводиться подорожувати світом і бачити, наскільки важливою є розвиток туристичної галузі. Найголовнішим завданням є привабити туриста в регіон. Туристична асоціація допомагатиме підприємцям це робити, а вони в свою чергу забезпечуватимуть прийом, допомагатимуть владі налагодити інфраструктуру. Вірю в те, що галузь активно розвиватиметься. Тим паче що її в Україні тепер очолює Іван Ліптуга, який є вихідцем з Міжнародної торгової палати. До речі, під час парламентських слухань наголосили на тому, що 10 мільярдів доларів – це потенційний рівень українського туризму, тому потрібно його розвивати», - зазначив тарас Демкура.

 

 

Один з засновників асоціації і відомий ресторатор Ігор Мамус запросив всіх присутніх взяти участь у гостро-турі, який відбудеться 23-25 вересня цього року. Таким чином в нашому краї започатковується новий формат туристичної атракції. Ігор Мамус також розповів і про інші проекти, які упродовж кількох років втілює в життя.

 

Павло Старічков ознайомив з діяльністю туристичного клубу і окреслив проблеми в туристичній галузі міста та області.

 

Та най головнішою темою зустрічі було підбиття підсумків щодо реалізації «Transimperia» («Мандрівка старим кордоном»), який стартував два місяці тому. Він був ініційований і підтриманий громадською організацією «Туристична асоціація Тернопілля». Члени громадського об’єднання поставили за мету за допомогою фахівців ґрунтовно дослідити мальовничі місця нашої області, її архітектурні та культурні пам’ятки і на основі цього створити якісний промоційний продукт для популяризації Тернопілля серед туристів. Цей проект дав можливість реально оцінити стан туристичної галузі в краї, наявність інфраструктури та багато чого іншого. Одним з перших його результатів стане представлення туристичного бренду області під такою ж назвою у жовтні цього року на всеукраїнських та міжнародних конференціях, виставках. Фактично навіть на завершенні першого етапу реалізації проекту уже отримано добротний матеріал для того, щоб у найближчому майбутньому позиціонувати Тернопілля як туристичну перлину України.

 

 

До команди креативних учасників увійшли Андрій Кулян (ідея, сценарій, організація, підготовка та контроль фотографування); Тарас Хлібович (фотографування, фільмування, монтаж); Роман Задорожний «Файні мандри» (туристичне спорядження).

 

Партнерами проекту стали члени і засновники громадської організації «Туристична Асоціація Тернопілля», зокрема засновник та почесний власник мережі колоритних закладів «Самогонна ресторація», голова Гільдії рестораторів Тернопільської області Михайло Гросуляк, віце-президент з регіонального розвитку Міжнародної торгової палати ICC Ukraine Тарас Демкура, відомий ресторатор і власник ресторанної мережі Ігор Парій, головний лікар санаторію ЗАТ «Медобори» Василь Мартинюк, ресторатор Ігор Мамус, ресторатор Богдан Калушка, туроператор від ПП «Оксамит - КЛ» Лідія Королюк, власники ресторанно-готельних комплексів МП «Затишок» (м. Борщів), «Панорама» (м. Кременець), голова кооперативу «Іскра» (м. Бучач) – Василь Бабала.

 

 

«Для того, щоб продавати той чи інший туристичний продукт, він повинен мати міф і наповнення. А для того, щоб створити міф, потрібно добре вивчити те, що мали і маємо. На жаль, упродовж 25 років ніхто адекватно, правдиво і сучасно не показував і не показує особливість Тернопільщини. Проект «Трансімперія» названий тому, що у нашому краї є залишки двох імперій, зліплених докупи, а посередині є місто, яке не виконує функцій обласного центру. Всі захоплюються Івано-Франківськом і Львовом, а ми за цей час не витягнули свій край на такий рівень. Ми взялися за цей проект тому, що наша область є «табула раса» і багато про що не прийнято говорити. Чомусь у Франківську не бояться казати, що там жили євреї, поляки, угорці та багато інших національностей. У нас у день міста про Тарнавського ніхто не згадує, ніби його не існувало. Офіційний день заснування Тернополя 15 квітня і саме в цей час було би доцільно святкувати день міста, а святкують в час храмового свята», - звернув увагу  автор ідеї, сценарію, організатор процесу Андрій Кулян.

 

Він також поділився враженнями від того, що завдяки висвітленню реалізації проекту в соцмережах багато тернополян почали дякувати команді за їх роботу. Пан Андрій згадав, як до них підійшов чоловік, потис руку і подякував, що вони відкрили для нього область. «Наші діти бачать Туніс, Туреччину, Єгипет, але не бачать тієї краси, яка є в кількох десятках кілометрах від дому. Для того, щоб все це показати, потрібно зробити продукт гідний демонстрації. Якщо є залишки замку, то треба так і писати, а не вказувати, що це замок. Наш проект – це експеримент, в ході якого вже зародилося багато ідей для реалізації інших проектів. Ми хочемо зробити тижневий туристичний маршрут по області. Будемо запрошувати і залучати всіх підприємців, які мають стосунок до туризму в нашому краї. Також в планах є формування веломаршруту, але мусимо самі проїхати його і випробувати на собі», - поділився Андрій Кулян.

 

 

Інший учасник креативної команди Тарас Хлібович назвав проект своєрідною висадкою диверсійно-розвідувальної групи. На його думку, туристи – це не тільки іноземні гості чи організовані групи людей, а й ті, хто живуть в області і сусідніх регіонах, хто подорожує самостійно чи з невеличкою компанією.

 

«Ми їздимо звичайними рейсовими автобусами і помічаємо купу різних нюансів. Навіть наш новий автовокзал не пристосований для туристів – нема як зарядити телефон, увечері сходити до вбиральні чи випити кави. А для жителів значної частина районів, міст і сіл відвідання різних заходів у Тернополі є закритою темою, оскільки після певної години їм вже нічим буде добратися додому. Всі хочуть туристів, але водночас недооцінюють потенціал області. Маємо багато внутрішніх туристів, але більшість з них має проблеми з добиранням до пункту призначення і назад. Щодо Коропця – цей населений пункт знаходить за 50 кілометрів від Івано-Франківська і за 100 кілометрів від Тернополя. З Тернополя до Коропця курсує тільки один автобус, який приїжджає туди і назад. І більше ніякого транспорту. Але тут є шикарний палац і цікава розв’язка на Дністрі. У багатьох містах і селах нема де переночувати і де зняти кошти. Купити в магазині їжу чи ще щось необхідне без грошей часто неможливо. На автобусній станції аналогічно за допомогою кредитки неможливо придбати квиток. Для іноземного туриста наявність цих благ цивілізації є необхідною, адже він давно користується для розрахунку кредиткою», - наголосив Тарас Хлібович.

 

 

Нагадаємо, що, згідно з діючим законодавством, для підприємців, які працюють у сфері послуг і не мають терміналу для безготівкового розрахунку, передбачений штраф у розмірі 1400 гривень. На думку креативної команди в області потрібно змінити підхід до організації дійстві і свят, творчо використовувати простір давніх площ.

 

«У багатьох наших містах є купа замків, які можна використовувати як креативний простір. Наприклад, у Бережанах можна організовувати цікаві фестивалі, але з творчим підходом. До речі, у Чорткові замок використовують саме так. Там громада проводить фестивалі, збираються велосипедисти і рокери. Вони зрозуміли, що ця будівля не просто історична споруда, а місце, яке можна наповнити життям. Якщо ми будемо в такому напрямку розвивати ці залишки замків, створювати більше подій для родієвого туризму, то матимемо більший притік туристів. Але це ще й привід для патріотичного виховання молоді. Можна залучати фахівців ІТ-галузі для створення віртуальних турів, 3D макетів колишніх замків і т.д», - додав Тарас Хлібович.

 

 

Учасники заходу наполягали на тому, що в Тернополі потрібно формувати свою унікальну промоцію і не повторювати у підходах Львів чи Івано-Франківськ. Головна перевага нашого міста у тому, що це спокійне місце, де можна відпочити і розслабитися від шаленого темпу життя.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: TeNews