Українці хочуть нового прем’єра, найбільше — Юлію Тимошенко, — свідчить соціологія

22.12.2021 10:16   Джерело: TeNews
Опубліковано : Оксана Горобець

Переважна більшість українців вважає, що країна перебуває у кризовому стані, а врятувати ситуацію допоможе повернення професіоналів до управління країною. Зокрема, вони хочуть оновлення уряду та заміни Дениса Шмигаля на Юлію Тимошенко.

Читайте також

Захмарні тарифи. Куди подівся дешевий газ для населення
«Батьківщина» вимагає введення надзвичайного стану в енергетиці й пропонує невідкладні кроки для забезпечення людей газом
Влада має дослухатися до плану Тимошенко і дати людям газ за ціною видобутку, – експертка

Про це свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного 9—17 грудня 2021 року Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС). Відповідно до його результатів, 66,3 відсотка опитаних оцінюють ситуацію в Україні як «кризову з деградацією і хаосом», а для виведення країни з такого стану, на думку 50,9% респондентів, потрібно замінити прем’єр-міністра.

«Серед респондентів, які вважають стан кризовим і таким, що потребує заміни прем’єра, 20,7 відсотка вважають, що з колишніх голів уряду найкраще впорається з виведенням України із кризи Юлія Тимошенко», — йдеться у звіті КМІСу. Це перше місце з-поміж усіх інших претендентів. Відрив Юлії Тимошенко від другого місця становить 4,3%.

Опитування також показало, що 65,3 відсотка українців вважають, що справи в країні рухаються в неправильному напрямку. Тому цілком прогнозованим є запит на зміну курсу країни: респонденти підтримують дострокові президентські (44,3%) та парламентські (46,5%) вибори.

На запитання соціологів КМІСу «що потрібно зробити, щоб прискорити розвиток України», опитані найчастіше обирали варіанти «повернення Україні її національних багатств» (48,5%) та «приведення до влади людей з досвідом державного управління» (40,8%).

Про стійкий запит громадян на професіоналізм свідчать також результати змодельованого варіанта другого туру виборів президента: лише лідерка «Батьківщини» здатна протистояти чинному президенту.

«У другому турі виборів президента В. Зеленський перемагає П. Порошенка, Ю. Бойка і Д. Разумкова. У парі В. Зеленський — Ю. Тимошенко співвідношення 51,6% до 48,4%, але різниця — у межах статистичної похибки», — зазначається у пресрелізі КМІСу.

Опитування було проведено протягом 9—17 грудня 2021 року методом особистого («face-to-face»). Опитано 2025 респондентів, що мешкають у 109 населених пунктах усіх регіонів України (крім АР Крим). Статистична похибка вибірки не перевищує 3,3%.

 

Роман ЗАДОРОЖНИЙ


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: TeNews  

Коментарі