Вербна неділя 2019: як правильно відзначати велике свято та що категорично не можна робити

21.04.2019 10:43   Джерело: Знай
Опубліковано : Новини Тернопілля

Вербну неділю в поточному році відзначають 21 квітня, а Великдень, як відомо, випав на 28 квітня. У цей день прийнято освячувати в церкві вербові гілочки з молодими пагонами. Після Вербної неділі, у відповідності з традиціями, починається Страсний тиждень, який триватиме до настання Великодня.

Освячена в церкві верба вважається особливою. Традиції свідчать, що гілочки верби потрібно принести з церкви і розкласти в будинку – прикрасити ними ікони і покласти в кожній кімнаті. Розкладену в будинку освячену вербу необхідно зберігати протягом усього року, оскільки вона вважається оберегом від хвороб, пожеж, повіней і інших неприємностей. Крім цього, згідно з переказами, гілочки верби допоможуть зберегти в оселі щастя, любов і благополуччя. 

Ту саму вербу, яка знаходиться в будинку з минулого року, прийнято спалювати, оскільки вважається, що протягом року вона вбирала в себе всю негативну енергію в будинку. Крім того, з давніх пір вважалося, що якщо родичів, дітей та інших членів сім'ї злегка відшмагати священної вербою, при цьому бажаючи здоров'я і благополуччя, то всі хвороби і неприємності підуть геть.

В це свято всю домашню роботу потрібно відкласти в сторону - не можна прибирати і працювати. Зокрема, згідно зі звичаєм, у Вербну неділю заборонено займатися шиттям, пранням, вишиванням і будь-якою іншою фізичною працею. 

Відмовтеся від активних розваг, а також вживання алкоголю (можна дозволити собі трохи вина).


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: Знай  Загрузка...