Тернопільський медичний університет став національним

18.04.2019 18:43   Джерело: TeNews
Опубліковано : Катерина Богуславська

Тернопільський медичний університет став національним. Відповідний указ видав Президент України Петро Порошенко 17 квітня 2019 року:

«УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №146/2019

Про надання Державному вищому навчальному закладу «Тернопільський державний медичний університет імені І.Я.Горбачевського Міністерства охорони здоров’я України» статусу національного

Ураховуючи загальнодержавне і міжнародне визнання результатів діяльності Державного вищого навчального закладу "Тернопільський державний медичний університет імені І.Я.Г орбачевського Міністерства охорони здоров’я України", його вагомий внесок у розвиток національної медичної та фармацевтичної освіти і науки, постановляю:

Надати Державному вищому навчальному закладу «Тернопільський державний медичний університет імені І.Я.Горбачевського Міністерства охорони здоров’я України» статус національного і надалі іменувати його - Тернопільський національний медичний університет імені І.Я.Горбачевського Міністерства охорони здоров’я України.

Президент України П.ПОРОШЕНКО

17 квітня 2019 року», - йдеться на сайті офіційного представництва Президента України.

Тернопільський медичний інститут був заснований 1957 року згідно з постановою уряду УРСР вiд 12 квiтня. Першим директором був Петро Огiй. Облрада видiлила 2 навчальнi корпуси та 2  гуртожитки. Клiнiчною базою була мiська лікарня. Тоді ж розпочалося будiвництво морфологiчного корпусу, обласної лiкарнi та ще одного гуртожитку. В iнститутi було 19 кафедр, працювали 66 викладачiв, серед них — 1 доктор наук i 17 кандидатiв наук. Науковцями інституту  були Костянтин Кованов, Ростислав-Юрій Коморовський, Анатолій Локай, Іван Ситник, Микола Скакун. Серед фундаторiв був майбутній академiк Євген Гончарук. В iнститутi було створено три курси, на яких навчалися 624 студенти. У 1959 році вiдбувся перший науковий форум на базi iнституту — виїзна конференцiя Українського товариства патофiзiологiв. У жовтнi 1960 року на базі інституту було проведено VII пленум Наукового товариства хiрургiв України. Інститут запрацював як педагогiчний, науковий, лiкувальний, культурно-освiтнiй осередок областi.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: TeNews  Загрузка...