Лікування інфаркту міокарда: в Тернополі відкрили новий реперфузійний центр

Опубліковано:
6 Березня, 2019

Лікування інфаркту міокарда в Україні стає доступнішим.

Відкриття реперфузійного центру у Тернополі

Новий реперфузійний центр відкрили на базі Тернопільської університетської лікарні. Він став сороковим центром регіональної реперфузійної мережі, розвиток якої впродовж останніх двох років є одним із пріоритетних напрямків Кабінету Міністрів України та Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) України. Новий центр відкрито в рамках урядової програми, що зокрема передбачає забезпечення центрів ангіографами — сучасним і надзвичайно точним обладнанням, за допомогою якого лікарі визначають, де саме є непрохідність судин.

Встановлено ще один ангіограф

Крім наявного у лікарні ангіографа, в новоствореному реперфузійному центрі встановили ще один. Новий ангіограф вартістю 22 млн грн. придбали за кошти державного та місцевого бюджетів, а коштом обласного бюджету зробили ремонт кардіоцентру. Тепер тернопільські лікарі зможуть надавати високоякісну та ефективну допомогу більшій кількості пацієнтів, для яких кожна хвилина може вартувати життя.

Про Урядову програму щодо лікування інфаркту міокарда

Уряд і МОЗ України продовжують розвивати мережу реперфузійних центрів по усій країні, щоби принципово змінити систему надання допомоги пацієнтам із гострим інфарктом міокарда. У МОЗ України повідомляють, що на сьогодні у цій мережі вже 40 центрів, в яких пацієнти з інфарктом чи інсультом можуть отримати фахову допомогу цілодобово.

Від чого залежить ефективність і своєчасність лікування

Ефективне функціонування цієї мережі залежить не лише від наявності ангіографів. Це насамперед налагоджена та чітка робота усіх ланок — екстреної медичної допомоги, реперфузійних центрів і кардіологічних відділень, які забезпечуватимуть післяопераційну реабілітацію пацієнтів.

Важливо, що необхідну допомогу українці з інфарктом у критичному стані отримують абсолютно безоплатно, адже держава повністю покриває потребу в стент-системах для пацієнтів, які потребують негайного стентування. Завдяки ефективним державним закупівлям через міжнародні організації зараз  кожен пацієнт із гострим інфарктом міокарда із елевацією сегмента ST (коли від оперативного втручання і встановлення стента залежить життя людини) отримує стент безплатно.

Завдяки зусиллям Уряду, МОЗ України та місцевої влади вдалося знизити летальність від серцево-судинних захворювань. Як свідчать дані Асоціації інтервенційних кардіологів України, у 2017 р. у нових українських реперфузійних центрах показник смертності знизився майже втричі, ніж в цілому по Україні (4,6% проти 12,5% відповідно).

Нещодавно ми повідомляли, що Україна займає перше місце у світі за смертністю від ішемічної хвороби серця.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #лікарня, #медицина, #новини тернопільщини, #новини тернополя, #серце, #тернопіль, #тернопільські новини, #центр
Коментарі





Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна
Статті
Інтерв'ю
Голова Борсуківської ТГ Роман Кухарський: «Живемо… Важко, але працюємо»
20:16, 16 Квітня, 2024

Голова Борсуківської ТГ Роман Кухарський: «Живемо… Важко, але працюємо»

Блоги
Найбільше читають: