Житель Скалата на Тернопільщині показав концепцію реставрації місцевого замку ХVII століття

12.02.2019 12:43   Джерело: TeNews
Опубліковано : Катерина Богуславська

Житель Скалата на Тернопільщині показав концепцію реставрації та пристосування місцевого замку ХVII ст.. Інформацією він поділився на своїй сторінці у Facebook. Чоловік продемонстрував на світлинах як виглядає сучасний замок і і яким може бути згідно його концепції:

Нагадаємо, замок у Скалаті розташований у південно-західній частині міста, у заплаві річки Гнилої. Замок звели за кошт Кшиштофа Віхровського у 1630 р. За планом - це чотирикутник зі сторонами 92, 72, 72 і 63 метри. Кути замку були зміцнені 4 вежами. За словами краєзнавців, підземні ходи від замку пролягають до містечка Гримайлів.

Відомо, що замок постраждав під час Хмельниччини (1648–1651). Наприкінці 17 ст.  замок відновив його новий власник Ян Фірлей, який у ньому проживав. Наприкінці 19 століття  архітектор Теодор Тальовський за вказівкою графа Ростовського реставрував вежі в історичному стилі. В роки 1-ї Світової війни замок був суттєво пошкоджений. Після Другої світової війни територію замку використовували для господарських потреб міста. Там був танцювальний майданчик. У 1960-ті рр. було зроблено консервацію залишків замку. Відновлено кутові вежі. Поряд із замком відновлено колишній Маріяцький костел.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: TeNews  Загрузка...