Мар'яна Бобрівець

На Теребовлянщині провели унікальний експеримент з клубами та бібліотеками (Фото)

19.11.2018 09:13   Джерело: TeNews
Автор : Мар'яна Бобрівець

Три роки тому понад 30 тисяч мешканців Теребовлі та 25 сіл об’єдналися в одну з найбільших громад України. За цей час люди спільно досягли унікальних для держави результатів в освіті, культурі, туризмі. Здобутки жителі Теребовлянської міської ОТГ продемонстрували журналістам Тернопільщини, що відвідали громаду з прес-туром.

null

 

null

 

null

 

null

Чи не найбільша гордість місцевих — створення центрів культури й дозвілля, які ефективно поєднують у собі функції книгозбірень, клубів, інформаційних центрів. Саме у цих закладах і дорослі, і діти мають змогу обирати книжки для читання, користуватися Інтернетом, розвивати свої таланти, спілкуватися із цікавими людьми тощо. Новацію Теребовлянської ОТГ охоче переймають делегації з Києва та багатьох областей України, адже йдеться не лише про оптимізацію коштів, а й про корисний та цікавий відпочинок для людей.

null

 

null

 

null

 

null

Центр КіД села Підгайчиків виник у колишньому будинку культури у 2016 році. До нього належать також Семенівський, Зеленченський, Залавський та Малівський клуби. Діє заклад п’ять днів у тиждень — крім неділі та понеділка.

— У нас працюють інженер-програміст, концертмейстер, балетмейстер — загалом колектив налічує дванадцять працівників, — розповідає директор центру Людмила Шостопаль. — Діти можуть відвідувати хореографічний, вокальний, інструментальний гуртки, регулярно організовуємо зустрічі зі спеціалістами, наприклад, лікарями, влаштовуємо майстер-класи, дискотеки, перегляди фільмів у кінозалі.

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

Ще одним досягненням ОТГ стало оновлення Теребовлянської спеціалізованої школи-ліцею. Серед іншого, за кошти громади у закладі осучаснили коридори, кабінети української філології, інформатики, іноземної мови, учнівську їдальню. Зазнала змін і шкільна котельня — тепер вона може працювати на трьох видах палива.

Вільний від уроків час юні вихованці ліцею й не тільки можуть проводити в іншій, новоствореній школі інформаційних технологій Do_IT. Заклад облаштували з ініціативи Теребовлянської молодіжної міської ради. Тут, за словами викладача Андрія Щуцького, учні віком від 6 до 12 років мають змогу опанувати основи програмування фото- та відеомонтаж, навчитися працювати з гаджетами. 350 тисяч гривень на втілення школи Do_IT виділила програма USAID DOBRE, приблизно таку ж суму скерували і з бюджету громади.

Слід зауважити, що візит журналістів на Теребовлянщину відбувся у рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), яки реалізує Асоціація за підтримки USAID. Організувало прес-тур керівництво Тернопільського регіонального відділення Асоціації міст України.

null

— Такі заходи для нас є традиційними і потрібні, передусім, для того, аби населення зрозуміло усі плюси та перспективи, які з’являються завдяки процесу об’єднання, не боялося змін, — каже виконавчий директор Ігор Гірчак. — Водночас варто наголосити, що навіть найменша громада, котра об’єдналася, має значний ресурс, аби наблизити послуги до пересічного мешканця.

null

 

null

 

null

 


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу [email protected] Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: TeNews   4068