Депутати Тернопільщини прийняли звернення щодо будівництва ГЕС на Дністрі

08.11.2018 20:13   Джерело: За Збручем
Опубліковано : Новини Тернопілля

Депутати Тернопільщини вимагають відмовитися від будь-яких намірів проектування і будівництва каскаду гідроелектростанцій з водосховищами на верхньому Дністрі, - пише За Збручем.

Про це йдеться у зверненні до Президента, Верховної Ради, Кабінету Міністрів та ПрАТ «Укргідроенерго», прийнятому на вчорашній сесії облради.

«Зважаючи на чисельні звернення громадських об’єднань Тернопільщини, повідомлень у засобах масової інформації щодо ініціативи повернення до питань спорудження каскаду гідроелектростанцій з шести ГЕС на річці Дністер у  верхній та середній течії на території Івано-Франківської, Чернівецької та Тернопільської областей, ми, депутати Тернопільської обласної ради, ще раз висловлюємо свою позицію, викладену у рішенні Тернопільської обласної ради від 3 березня 2016 року №93 «Про заборону будівництва каскаду гідроелектростанцій з водосховищами на верхньому Дністрі на території Тернопільської області» та наполягаємо відмовитися від будь-яких намірів проектування і будівництва каскаду гідроелектростанцій з водосховищами на верхньому Дністрі, – ідеться у зверненні, – Враховуючи наведене, просимо Вас не ігнорувати інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст Тернопільської області щодо заборони будівництва каскаду гідроелектростанцій з водосховищами на верхньому Дністрі на території Тернопільської області, а також, надати ґрунтовну інформацію щодо стану реалізації означеного проекту ПрАТ «Укргідроенерго» на території Тернопільської області. Зокрема, просимо повідомити:

– на якій стадії перебуває реалізація проекту будівництва каскаду гідроелектростанцій на Дністрі?;

– які саме роботи виконані та які роботи виконуються станом на сьогодні?;

– які роботи передбачають виконати ще у 2018 році, а які роботи заплановано на 2019 рік?;

– до кого направлені пропозиції щодо участі у реалізації проекту будівництва каскаду ГЕС на Дністрі (участі у передпроектних вишукуваннях) та які відповіді отримано (надати копії таких відповідей)?;

– ким і яка кількість коштів виділена на реалізацію проекту будівництва каскаду ГЕС на Дністрі у 2017 – 2018 роках і яку кількість коштів заплановано виділити у 2019 році?.

Також, як альтернативу зазначеному проекту будівництва ГЕС, пропонуємо розглянути можливість розвитку сонячної та вітрової енергетики на території Тернопільської області».


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу [email protected] Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: За Збручем   1492