Що радять тернополянам, щоб поліпшити пам'ять у зрілому віці?

31.10.2018 08:13   Джерело: TeNews
Опубліковано : Катерина Богуславська

Відомо, що з віком пам'ять стає гіршою, тому потрібно подбати про неї за молоду, - каже заступник директора Тернопільського обласного лабораторного центру МОЗ України Юрій Дементьєв. Погіршення пам’яті, за його словами, найчастіше спричиняє атеросклероз судин головного мозку, який ускладнює кровопостачання цього органу, через що суттєво страждає пам'ять. Також погіршується пам'ять і через цукровий діабет, який теж негативно впливає на судини, через що приплив крові до головного мозку знижується. Пам'ять псується і у людей, що мають хворобу Альцгеймера, психічні захворювання, травми голови. Але, є способи, з допомогою яких пам'ять можна поліпшити.

«Отже, що допомагає позбутися забудькуватості:

Заучування віршів напам'ять

Чіткі ритмічні форми легко запам'ятовуються і підвищують мозкову активність. Раніше вважалося, що вірші неодмінно потрібно вчити напам'ять, сьогодні вчені прийшли до висновку, що цілком достатньо їх просто читати, бажано - вголос. Під час читання відбувається формування нових синапсів (місць контакту нейронів один з одним і клітинами організму), що підвищує структурну пластичність мозку. Обов'язкова умова: вірші повинні вам подобатися, тобто викликати позитивні емоції. Нудні вірші будуть заколисувати, а це не дасть потрібного ефекту. 

Вивчення нових мов

Доведений спосіб поліпшення пам'яті, який допомагає відновити зв'язки між роз'єднаними структурами мозку і дозволяє активізувати не задіяні раніше його ділянки. Вчені вважають, що це відбувається завдяки тому, що вивчення нової мови підвищує концентрацію уваги і швидкість розумових реакцій. Доведено, що у людей, які володіють двома і більше мовами, хвороба Альцгеймера виникає набагато рідше, а якщо і розвивається, то значно пізніше, ніж у людей, які говорять лише однією мовою.

Фізична активність

Приносить не менші результати, ніж активність інтелектуальна. Результати обстеження показали, що у людей, що активно займаються спортом, обсяг мозку зменшується набагато повільніше, ніж у тих, хто вважає за краще проводити час біля телевізора. Звичайно, спортивні рекорди в зрілому віці ні до чого: навантаження потрібно підбирати відповідно до віку.

Усний рахунок

Спробуйте найпростіші арифметичні дії спочатку провести в голові. Результат не забариться: усний рахунок відмінно «зачісує мізки», а перевірити результат завжди можна буде на калькуляторі.

Подорожуйте або пробуйте щось нове

Більшість людей в зрілому віці живе «на автоматі»: вони ходять «уторованими стежками», відпочивають в перевірених місцях, спілкуються з добре знайомими людьми, їдять звичні продукти. Рутина і відсутність нових емоцій призводять до того, що пам'ять слабшає, а концентрація уваги знижується. Спробуйте регулярно підкидати «сірим клітинам» нові завдання (наприклад, дістатися до будинку або дачі незвичним маршрутом) і свіжі емоції (знайомство з новими місцями і людьми). Це стане гарною гімнастикою для нейронів», - розповідає Юрій Дементьєв.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: TeNews   990Загрузка...