Тернополю на зарплати вчителям бракує 35 мільйонів гривень

Опубліковано:
30 Липня, 2018

Нове звернення про виділення додаткових коштів державної субвенції закладам освіти Тернополя планують ухвалити на сесії міської ради, – пише Терен.

Проект такого рішення вже є на офіційному сайті мерії. Його автор – начальниця міського управління освіти і науки Ольга Похиляк. Причому складає чиновниця такий документ уже не вперше, тільки цифри трішки змінюються.

Надіслати звернення цього разу планують Прем’єр-міністру Володимиру Гройсману, Міністру освіти і науки Лілії Гриневич, в.о. міністра фінансів Оксані Маркаровій. Коли саме таку пропозицію розглянуть, поки що невідомо, але у порядку денному сесії вже очікується багато цікавого.

Наразі цитуємо звернення: «…На утримання  закладів загальної середньої освіти Тернополя у поточному році передбачили освітню субвенцію з державного бюджету в сумі 266 млн грн. Ці гроші спрямують на виплату заробітної плати педагогічним працівникам  у закладах загальної середньої освіти. Фактична потреба в таких коштах становить 322,8 млн грн. Бюджетними асигнуваннями на виплату зарплати працівникам галузі заклади освіти забезпечені тільки на 9,7 місяця 2018 року.  На виконання Постанови Кабінету Міністрів від 11.01.2018 р. за №22 «Про підвищення оплати праці педагогічних працівників» збільшили посадові оклади на 10% педагогічним працівникам, оплату праці яких здійснюють за рахунок освітньої  субвенції із державного бюджету.

Слід зазначити, що з 1 вересня 2018 року, відповідно до перспективної мережі, очікується відкриття додаткових 30-ти класів та збільшення кількості учнів на 1100, внаслідок чого потрібно буде забезпечити додатковими ставками вчителів, які мають отримувати зарплату. Розподіл коштів на 2018 рік здійснювали із урахуванням мережі станом на 01.09.2016 р., хоча у вересні 2017-го додатково відкрили 21 клас та збільшили кількість учнів на понад 1 тисячу. Залишки невикористаної освітньої субвенції 2017 р. у розмірі 15,8 млн грн спрямували на виплату зарплати цій категорії працівників.

Крім того, із 2016 р. шість закладів професійно-технічної освіти фінансуються за рахунок коштів міського бюджету, що є додатковим навантаженням на фінансовий розподіл коштів між бюджетними установами і закладами міста. На 2018 рік для утримання закладів професійно-технічної освіти необхідно із міського бюджету 102 млн грн…

…Загальна потреба у додаткових коштах на заклади освіти для уникнення напруженої ситуації, що може скластися у закладах освіти Тернополя, становить 35 млн грн».

Ці гроші міська рада і просить у Києві. Втім, вона їх навряд чи отримає, якщо врахувати, що голова обласної держадміністрації Степан Барна, який торік випросив у Кабміну додаткову субвенцію на медицину і освіту краю, отримав за це дисциплінарне провадження. Другого такого «проколу» очільник уже не допустить. До того ж, він уже зробив чіткі заяви про те, що проблеми із фінансування закладів освіти і охорони здоров’я мусить вирішувати влада на місцях. Мовляв, завдяки децентралізації доходи зросли, тож і доведеться їх витрачати на першочергові потреби.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #зарплата, #новини тернопільщини, #новини тернополя, #освіта, #тернопіль, #тернопільські новини
Коментарі





Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Голова Андрій Смаглюк розповів про актуальне і наболіле Кременецької громади
13:58, 21 Квітня, 2024

Голова Андрій Смаглюк розповів про актуальне і наболіле Кременецької громади

Блоги

ТОП новини тернопільщини: