Серед учасників Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал» – тернопільське видавництво «Джура» з новими книгами

16.05.2018 15:13   Джерело: TeNews
Опубліковано : Валентина Семеняк

Цьогорічний Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал», який вважається найбільшою мистецькою подією Східної Європи, традиційно проходитиме у Києві з 30 травня по 3 червня. На нього завітають 200 українських письменників і 95 гостей з 31 країни світу. Девіз фестивалю «Проект майбутнього».

Серед учасників книжкового ярмарку буде відоме Тернопільське видавництво «Джура», яке потішить любителів читання новими різножанровими книгами. Серед них посібник «Ілюстрована історія України», який перевиданий вже вчетверте. Він доповнений інформацією про найновіші події в історичному житті України. Висвітлено передумови Майдану та російсько-українську війну до 2018 року. Це найактуальніше навчальне видання з історії України. На думку автора  книги – відомого тернопільського  професора Миколи Лазаровича, чим складніший період, тим частіше треба оновлювати книги з історії. «У посібнику теми розбито не лише на питання, а й на окремі проблеми, які позначено своєрідними «віконцями». Подано фраґменти з історичних праць, що дають змогу відчути дух тієї чи іншої епохи. Для кращого запамʼятовування у тексті виділено ключові слова. Автор відстояв «права» літери «ґ» та російське транскрибування російських прізвищ й імен, наприклад, замість Петро І – Пьотр І, Микола ІІ – Ніколай ІІ, Горбачов – Ґорбачьов тощо. 

Надзвичайно відомий у Тернополі та поза його межами краєзнавчий нарис «Тернопіль у плині літ» Любомири Бойцун. Любов до рідного міста «зі старою архітектурою, людьми, вулицями, які красномовно розповідають про своє минуле», спонукала краєзнавця до праці над енциклопедією міста, за яку тернополяни безмежно їй вдячні. Ця колосальна праця стала роботою усього життя п. Любомири.  Із 2003 року «Тернопіль у плині літ» перевидавали кілька разів, але у 2009 автор вирішила внести доповнення, що вилилось у написання майже нової книги – оновлена на кількасот сторінок , об’ємніша  від попередньої. Книга містить нові унікальні світлини, а починається копією локаційного привілею заснування Тернополя. Його надав польський краєзнавець Ян Островський. Також додано новий розділ – про Тернопіль у 40-50-ті роки ХХ ст. 

На Арсеналі презентуватиметься нова дитяча книга письменниці Валентини Семеняк – «Баба Сяба». У ній, на прикладі малого Юрка,  авторка прагне показати, що ніколи не треба боятись казати правду, але робити все по совісті. Переконливо виписана тема українських звичаїв та ментальності. 

Трилогія «OST» зʼявилась у видавництві «Джура» в 2005 та 2006 роках. Тираж останніх томів швидко розійшовся, відтак їх практично неможливо було придбати. Популярність видань, як і самого автора, зросла. До «Книжкового Арсеналу-2018» видавництво підготувало всі три томи «OST», їх можна буде придбати у комплекті. До слова, Улас Самчук  писав «OST» більше 40 років, тому його вважають найобʼємнішою працею письменника. Перша книга розповідає про революцію 1917 року та розпад Російської імперії.  Роман «Темнота» – це пройдений етап усіх національних сподівань, доба зловісних експериментів, диктатури і суворої регламентації життя.  «Втеча від себе» – продовження і закінчення трилогії «Ост», проте роман можна читати як самостійний твір. Ним закінчено більшу, «на три книги закроєну, повість про події нашої історії», що відбувались між Першою і Другою світовими війнами. Автор трактував історію з незалежної точки бачення, оскільки писав в умовах еміграції.

 «Homesick»  Богдана Берези – книга із тих, які не відпускають читача від першої до останньої сторінки... У цьому духовному романі сторінка за сторінкою, штрих за штрихом вимальовується портрет сучасної Америки. Такої, якою її пізнавав автор, живучи кілька років у "столиці світу"  – Нью-Йорку... Богдан Береза не завершив роман, проте, на численні прохання читачів, продовжив працювати над другою частиною. Продовження історії вже лежить на столі редактора, незабаром вийде друком друга книга «HOMETEND: ЛЮДИ І ДОЛІ…».  Вона буде ще цікавішою!

null

 

null

 

null

 

null

 


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу [email protected] Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: TeNews   1487