Цікаві факти про Львів (Відео)

День міста Львів святкує в 1-у суботу травня.

05.05.2018 11:08   Джерело: visitlviv.net
Опубліковано : Новини Тернопільщини

Археологічними дослідженнями встановлено, що на місці Львова існували поселення ще з V століття нашої ери. Перша згадка про Львів відноситься до 1256 року.

День міста Львів святкує в 1-у суботу травня.

У центрі Східної Європи. Місто знаходиться 50 км. від кордону з Європейським союзом. А також на відстані близько 500 км від трьох столиць: Києва (Україна), Варшави (Польща) та Будапешту (Угорщина).

Сьоме найбільше місто України. У місті живе понад 800 тисяч мешканців.

Читайте також

5 травня – День міста Львів

Львів перебував у складі восьми держав. Протягом свого становлення місто перебувало у складі Галицько-Волинського князівства, Австро-Угорської імперії, Польщі, Росії, під нацистською окупацією, Західноукраїнської Народної Республіки, Радянського Союзу та Незалежної України.

Місто названо ім’ям сина короля. Місто було засновано у 1256 році королем Данилом Галицьким, який назвав його в честь свого сина - Лева.

Львів - відкритий для світу, дружній до людей! Саме таким є гасло Львова, що символізує відкритість та привітність мешканців і неймовірну атмосферу.

У Львові — найбільша кількість пам’яток архітектури в Україні. Зокрема,у місті збережено 2500 пам'яток історії та архітектури. Окрім того, з 1998 року Львів внесено у світову спадщину ЮНЕСКО.

Програмне забезпечення до голівудських фільмів - роблять у Львові. Мало хто знає, що спецефекти для фільмів «Спайдермен», «Гаррі Поттер», «Халк» та багатьох інших створюються саме у Львові. Також, згідно з дослідженням компанії KPMG, Львів визначено одним з найбільш перспективних міст у світі щодо розвитку ІТ.

Львів - місто студентів. Кожен п’ятий у Львові - студент. Зокрема, у місті налічується близько 170 тис. студентів. А також 26 університетів. Найбільшими є ЛНУ імені Івана Франка та “Львівська Політехніка”.

Щороку у місті відбувається понад 100 фестивалів. Традиційними для Львова є фестивалі класичної музики, вуличного театру, свята кави, шоколаду, пампуха. Також протягом двох років саме у Львові відбувається один з найбільших у світі джазових фестивалів.

У Львові найбільша концентрація музеїв в країні. В місті налічується 60 музеїв епохи ренесанс, бароко та класицизм.

Релігійний осередок. Львів є центром одного з найрелігійніших регіонів України. У місті функціонує 104 храми та представлено усі релігійні конфесії.

У Львові виступає 2 професійних футбольних клуби. ФК “Карпати” та ФК “Львів”. Також Львів є фартовим містом для збірної України з футболу, адже вона ще жодного разу тут не програвала.

Перший футбольний матч в Україні та Польщі - відбувся у Львові. 14 липня 1894 року на території Стрийського парку відбулась гра між командами Львова та Кракова, яка стала офіційним матчем на території України та Польщі. Команда Львова здобула перемогу.

Львів - нова туристична мекка Східної Європи. Щорічно кількість туристів зростає на 15-20%. Минулого року Львів відвідав 1 млн туристів. Найчастіше до Львова їдуть туристи з Польщі, Німеччини, Росії, Франції, Великобританії, США, Канади, Японіі.

Аеропорт імені короля Данила Галицького - один з найбільших у Східній Європі. Знаходиться 6 км від центру міста. У 2012 році відкрито новий термінал та продовжено злітно-посадкову смугу, яка дає змогу приймати великі літаки. Пропускна здатність аеропорту складає 2 тис пасажирів на годину.

Львів - місто винаходів. Саме у Львові започатковано першу в Україні залізницю, відкрито перший в Україні готель, засновано професійний театр та першу українську школу. А також винайдено першу у світі гасову лампу та запущено повітряну кулю.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: visitlviv.net