Тернопільський архієпископ про значення звернення до Вселенського Патріарха про надання Томосу (Відео)

25.04.2018 22:43   Джерело: cerkva.te.ua
Опубліковано : Новини Тернопільщини

23 квітня 2018 року керуючий Тернопільською єпархією Української православної Церкви Київського Патріархату Високопреосвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський і Кременецький, взяв участь у програмі “Тема дня” на телеканалі ТТБ. 

У програмі йшлося про значення ухвалення Верховною Радою звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні, зокрема, для мешканців Тернопілля. В обговоренні питання також взяла участь доктор історичних наук релігієзнавець Елла Бистрицька.

Читайте також

Тернопільський архієпископ про справи земні та Божі

Владика Нестор розповів, що Українська Православна Церква Київського Патріархату ініціювала утворення Української Помісної Православної Церкви ще у 90-х роках минулого століття. Нарешті цей процес активізувався, і ми раді, що до нього долучилася влада. Адже це не тільки внутрішньоцерковна справа – це питання державної безпеки України.

“Церква, крім своїх безпосередніх обов’язків, які стосуються духовної опіки, займається й багатьма моментами виховання українського суспільства, і зокрема – вихованням патріотизму. Сьогодні  питання, щоб Церква, як і держава, повноцінно працювала заради українського народу, його спасіння і разом з тим – заради його єдності, – дуже актуальне. І війна на сході викрила позиції Церков з цього питання: якщо УПЦ Київського Патріархату всіляко підтримує Україну, її захисників, то Московський Патріархат не тільки підпорядковується російській Церкві, а й часто виступає на боці агресора”, – зазначив архієпископ Нестор.

Архієрей підкреслив, що Помісна Церква – духовна основа держави, без якої вона не може існувати. Україна неодноразово зверталася до Вселенського Патріарха щодо надання Українській Церкві Томосу про автокефалію. І нині є велика надія, що процес, над яким наша Церква працює понад 20 років, увінчається успіхом. 


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу [email protected] Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: cerkva.te.ua   2160