В Україні вирішили заборонити домашнє м'ясо

23.03.2018 23:13   Джерело: Вголос
Опубліковано : Новини Тернопільщини

У найближчому майбутньому сільські жителі можуть втратити можливість заробляти на домашньому м'ясі – Аграрний комітет парламенту підтримав законодавчу заборону продажу м'яса тварин, яких забили не на бійні.

Відповідну норму в Раді зареєстрували в січні цього року, а вже 15 березня її підтримав профільний комітет. У документі зазначається: з 1 січня 2020 року заборонено продавати м'ясо домашніх тварин і птахів, кролятину і м'ясо нутрії, якщо їх забили не на бійні. За порушення цих правил загрожує штраф до 850 грн, де є спеціальний експлуатаційний дозвіл, повідомляє «Сегодня».

Читайте також

На Тернопільщині три адміністративні протоколи отримав водій, який вжив алкоголь після ДТП (Фото)
У Тернополі почали штрафувати пасажирів за проїзд без квитків
В Тернопільській області оштрафували 98 водіїв вантажівок

Автори документа уточнюють: ці правила не поширюються на випадки, коли м'ясо використовується виключно для особистого споживання. Крім того, норма не стосується малих обсягів домашніх птахів, кролятини і нутрій (до 10 тушок на день) – їх можна буде продавати, заколовши перед цим удома.

Стежити за новим порядком забою тварин буде інспектор Державної ветеринарно-санітарної експертизи. При цьому, якщо перевіряючий виявить, що людина продає м'ясо не з ліцензованої бійні, то цей продукт буде знищений в її присутності.

«Цей документ – запорука продовольчої безпеки, а також здоров'я людей і сільськогосподарських тварин», – відзначає один з авторів законопроекту, нардеп Олег Кулініч.

Заступник голови Аграрного комітету Олександр Бакулін говорить, що прийняття цієї норми прописано в Угоді про асоціацію з ЄС – і саме такі правила сьогодні діють в Європі.

Глава Держспоживслужби Володимир Лапа зазначає: в будь-якому випадку можливість продавати домашнє м'ясо залишиться. Для цього тварин всього лише потрібно привозити на бійню, а не забивати на своєму подвір'ї. Це, за його словами, поширена практика цивілізованих країн. Директор однієї з сільськогосподарських підприємств Владислав Мардер вважає, що спроба ввести в Україні тільки сертифікований забій тварин логічна і зрозуміла з точки зору прагнення відповідати європейським нормам.

«Але у нас в країні вкрай мало ліцензованих боєнь, і вони в основному працюють на великих гравців у галузі. Уявляєте, що буде з цінами на м'ясо для простих українців після того, як зобов'яжуть всіх обробляти свою худобу на бійнях? Вони однозначно виростуть. Крім того, це вдарить по малим і середнім фермам, у яких немає своїх боєнь», – додає Мардер.

А от глава Асоціації тваринників України Ірина Паламар побоюється, що новий закон вдарить по пересічних українцях із села, які живуть завдяки продажу домашнього м'яса.

«Прості люди не продають цих свиней і корів в Європу! Це єдиний спосіб заробити грошей для людей, що живуть в селах. У них іншого виходу просто немає. Не виключаю, що в теорії це корисна норма, але треба ж дати інструменти фермерам: якісь додаткові пільги, можливо, збільшити перехідний період, дати кредити під нульову ставку, щоб люди створювали ліцензовані бійні на місцях. А зараз можуть виникнути такі ж проблеми, як і з забороною на продаж молока другого сорту», – підсумувала Паламар.

Нагадаємо, що Мінагрополітики планувало з 1 січня 2018 року ввести нові стандарти, за якими підприємства повинні були відмовитися від молока другого сорту, яке вони закуповували у селян. Однак через невдоволення підприємців уряд вирішив відстрочити нові правила до 1 липня і ввести перехідний період на два роки.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: Вголос  

Коментарі