Тернопільські скаути на ретрофото

14.03.2018 16:13   Джерело: TeNews
Опубліковано : Тетяна Яцечко-Блаженко

На одному із польських інтернет джерел вдалось віднайти рідкісні світлини з історії міста Тернополя. На фото можна побачити життя тернопільської скаутської (пластунської) організації, так званих харцерів.

Слово «харцер» (польск. Harcerz) походить від назви польських «гарцовніков» - лицарів, які, виїжджаючи вперед перед військами протиборчих армій, билися в першому поєдинку. Перші групи польських скаутів виникли в 1910 році у Львові, який тоді входив до складу австрійської Галичини

У міжвоєнний період харцерство перетворилося в потужний молодіжний рух. Перед другою світовою воно налічувало близько 200 тис. чоловік.

У вересні 1939 року харцерські організації були заборонені німецькою окупаційною владою, багато активістів арештовані і страчені. Масові арешти скаутів були проведені і на території, окупованій СРСР.

Тетяна Яцечко-Блаженко

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

Джерело фото: http://sowiniec.com.pl


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: TeNews