Українські аптеки чекає масштабні перевірки (Відео)

27.02.2018 18:33   Джерело: Знай
Опубліковано : Новини Тернопілля

Вперше за три роки Держлікслужба розпочне масштабну перевірку діяльності аптек та всього спектру фармацевтичних препаратів, який вони реалізують, - пише Знай.

"Понад 3 роки аптечні заклади та лікарські засоби, які вони реалізували, були практично поза профільним контролем. Тобто недобросовісні учасники ринку мали підстави цим реально зловживати. І мова тут іде не лише про якість чи фальсифікат ліків, але й про відсутній контроль за цінами на медикаменти. Уряд, розуміючи ці проблеми, зняв мораторій на перевірки аптек", - пояснили у Міністерстві охорони здоров'я.

Керуватися будуть постановою Кабінету міністрів від 23 лютого 2018 року "Про затвердження переліку органів державного нагляду (контролю), на які не поширюється дія Закону України “Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності".

Фактично саме цей документ вважається підставою для системних перевірок. Затвердили також план на рік щодо скасування мораторію, який був запроваджений влітку 2014-го.

З того часу статистика наявності підробних ліків на полицях українських аптек шокує: за загальними підрахунками до 40 % фармацевтичного ринку знаходиться в тіні, тобто це практично третина всіх існуючих засобів, а серед європейських країн - 5-8%.

У кращому випадку такі "препарати" матимуть "ефект плацебо" – пустої пігулки, яка нічим не допоможе хворому. Але іноді фальсифікат призводить до вбивчих наслідків.

Чорний ринок ліків – справа прибуткова, стоїть на третьому місці після незаконного збуту наркотиків та алкоголю, оцінюється у 90-100 млрд доларів. Боротьба із нелегами з боку структур безпеки поки не була такою успішною, як того вимагають міжнародні стандарти. Та чи зміниться ситуація після скасування мораторію, покаже час.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу [email protected] Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: Знай   587