21 листопада – Собор Архістратига Божого Михаїла та інших Небесних Сил безплотних

21 листопада Свята Православна Церква відзначає свято Собору Архістратига Божого Михаїла та інших Небесних Сил безплотних. Це головне свято на честь святих ангелів («ангел» у перекладі з грецької означає «вісник»). Присвячено Архістратигові Михаїлу, начальникові воїнства небесного, який поставлений Господом над дев’ятьма чинами, тобто розрядами янголів. Ім’я його в перекладі з єврейської означає «хто, як Бог?».

Небесні духи були створені Господом ще до творіння світу матеріального. Коли ж на небі стався бунт і ангел Денниця (Сатана), разом з частиною інших, вирішив повстати проти Всевишнього, вірні Йому ангели на чолі з архістратигом Михаїлом скинули диявола в безодню. Відтоді війна між ангелами Царства Божого та ангелами темряви не припиняється, і поле цієї війни – рід людський.

Роль ангелів у здійсненні спасіння людського роду виняткова. Це підтверджено подією, коли архангел Гавриїл приніс Діві Марії радісну звістку про те, що від Неї народиться Спаситель світу.

У Біблії містяться вказівки, що янголи мають різні призначення і поділ на своєрідні розряди. У книзі «Про небесну ієрархію», традиційно приписуваній Діонисію Ареопагітові, учню апостола Павла, мовиться: усі ангели поділяються на три ступені, а кожна з них – на три чини. У найвищому ступені знаходятьсяь чини, найближчі до Пресвятої Тройці: серафими, херувими та престоли, у середньому – господства, сили і власті, у нижньому – начала, архангели й ангели. Ангели найбільш близькі до людей, ніколи не залишають нас і завжди готові допомогти, якщо ми захочемо.

arkhistratig_mikhajil_ta_nebesni_sili_beztilesni

З давніх часів Архістратиг Михаїл прославлений своїми чудесами на Русі. У древньому Києві одразу після прийняття Християнства було споруджено Архангельський собор і влаштовано монастир.

Зі Священного Писання і Священного Передання відомі також архангели: Гавриїл, що означає «фортеця (сила) Божа», провісник і служитель Божественної всемогутності; Рафаїл – «лікування Боже», цілитель людських недуг; Уриїл – «вогонь або світло Боже», просвітитель; Селафіїл – «молитвеник Божий», що спонукає до молитви; Єгудиїл – «славлячий Бога», зміцнює людей, що трудяться на славу Господню і піклується про відплату їм за подвиги; Варахиїл – «податель благословення Божого» на добрі справи, він просить милості Всевишнього для людей.

Таке об’єднання святих ангелів на чолі з Архістратигом Михаїлом одержало ім’я собору ангельського, оскільки вони разом славлять Святу Трійцю.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: Прес-служба Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату   2772