Мешканці Підгаєць на архівних фото

30.09.2017 11:13   Джерело: TeNews
Опубліковано : Тетяна Яцечко-Блаженко

На сайті Центру міської історії Центрально-Східної Європи, який був заснований в 2004 році, знаходиться багато цікавих та рідкісних світлин, які раніше ніде не публікувались. Всі оцифровані матеріали є частиною бібліотеки Центру міської історії Центрально-Східної Європи.

Сьогодні хочемо вас познайомити з світлинами Підгаєць першої половини ХХ століття.

Читайте також

Альфред Сількевич – тернопільський фотограф
Мешканці села Верещаки на ретрофото
Тернопіль для туристів в міжвоєнний період
Тернополяни на фото з салону Брунона Калішевського
Голівудський актор з Купчинців (Фото)
Бережанський замок на ретросвітлинах

Розташоване на правому березі річки Коропець, місто було здавна важливим торговим та адміністративним центром. Через важливе стратегічне значення місто часто опинялося в епіцентрі воєнних дій, багато його будівель не збереглося понині. Був час, коли місто, оточене рядами валів та ровів з водою, мало свій замок, близько 20 церков, з-поміж яких 2 вірменські. З давнього замку збереглися лише залишки фундаментів; правдоподібно, що в підземеллях замку досі захоронені скарби Марії Могилянки, привласненого Зофією Ґольською. Цінною історичною пам'яткою є вілла Чарторийських — літній палац Марцеліни Чарторийської, в яку був закоханий Фредерік Францішек Шопен. Побутує легенда, що світової слави композитор був у місті під Гаєм, гостюючи у своєї коханої.

Перша писемна згадка — 1397 рік. У документах згадується ім'я тогочасного дідича Діонізія з Підгайців (лат. Dynisio de Podhajce). Первісне поселення існувало на території сучасного села Старе Місто, нині фактичного передмістя. Тут була одна церква, про яку вперше згадується 1446 року. Очевидно, давня церква стояла на місці однієї з трьох пізніших церков Старого Міста — Різдва Христового, Юра або Покрови.

null
Фото з мережі Інтернет

 

null
Фото з мережі Інтернет

 

null
Фото з мережі Інтернет

 

null
Фото з мережі Інтернет

 

null
Фото з мережі Інтернет

 

null
Фото з мережі Інтернет

 

null
Фото з мережі Інтернет

 

null
Фото з мережі Інтернет

Джерело фото: http://www.lvivcenter.org


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: TeNews  

Коментарі