Податок на виведений капітал VS податок на прибуток: коментує Роман Заставний

21.08.2017 16:13   Джерело: TeNews
Опубліковано : Новини Тернопільщини

 

Для нового політичного сезону серед інших депутати міжфракційної групи «Тернопільщина» готують законопроект, покликаний кардинально змінити економіку України. Про це нашому виданню повідомив голова цієї групи Роман Заставний.

Йдеться про оновлення Податкового кодексу, над яким працюють у  комітеті з питань податкової та митної політики. Серед тернопільських парламентарів тут працюють Роман Заставний, Тарас Юрик, Михайло Головко.

Читайте також

Хто з тернополян змушений буде заплатити податок на житло?
В Тернополі міська рада скасувала плату за землю (Відео)
Вперше я побував на прощі у Зарваниці в шість років, – Роман Заставний

– Основні законопроекти, які розглядатиме наш комітет у вересні, – зміни до Податкового кодексу та прийняття бюджету-2018 на новому податковому майданчику, – розповів Роман Заставний. – Ми переконані, що податок на прибуток треба заміти податком на виведений капітал. Це означає, що підприємці сплачуватимуть податки не з фінансового результату, а уже "на виході" – коли гроші відправляються до власника у вигляді дивідендів або інших благ. Тобто, якщо підприємець, бізнесмен, компанія зароблені кошти вкладають у розвиток своєї структури, з цих грошей податки вони не платитимуть.

Насправді ідея податку на виведений капітал не нова. Ця модель 17 років працює в Естонії, яка в рейтингу Doing Business за легкістю ведення бізнесу в 2016 р. була на 12 місці (для порівняння, Україна – 80-а).

– Для вивчення цієї моделі оподаткування торік я відвідував Естонію – надзвичайно успішну країну, де втілення саме такого законопроекту дало поштовх для прогресу економіки держави, – підкреслив Роман Заставний. – Колосального ефекту можна очікувати вже через 2-3 роки.

Ідея, як бачимо, добра. Важливо те, як її реалізують.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу [email protected] Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: TeNews   1104