В яких випадках дорожня поліція може зупиняти водіїв

19.06.2017 10:23   Джерело: Соціальна мережа
Опубліковано : Новини Тернопілля

Керівництво патрульної поліції повідомило, якими повноваженнями наділений новий підрозділ - дорожня поліція і в яких випадках вона зможе зупиняти водіїв на заміських автомагістралях.

Як виявилося - жодних додаткових повноважень у співробітників дорожньої поліції в порівнянні зі звичайними патрульними немає. Більш того, це аж ніяк не окремий спецпідрозділ. «Це ті ж співробітники, які працюють в патрульній поліції і вони можуть нести службу, як на автотрасах, так і в межах міст. Тобто ми ніякого окремого, додаткового підрозділу для дорожньо-патрульної поліції не створювали », роз'яснив перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції України Олексій Білошицький.

Співробітники дорожньої поліції будуть реагувати не тільки на порушення ПДР, а й також - громадського порядку та інші порушення закону, які відбуваються поблизу їх маршруту патрулювання. Завдяки цьому буде забезпечуватися весь комплекс заходів, щодо забезпечення порядку на довіреній їм ділянці доріг. Нагадаємо, що дорожня поліція працює з 12 червня поточного року виключно на автодорогах міжнародного і національного значення і контролює поки тільки чотири ділянки таких шосе, загальною протяжністю 1200 км. На відміну від сумнозвісних «даішників» - співробітники дорожньої поліції не будуть влаштовувати засідки в кущах на порушників - 90% часу вони будуть знаходитися в постійному русі на патрульних автомобілях Hyundai Sonata.

Читайте також

Працівники поліції вимагали гроші за нескладання протоколу
Щойно! У Тернополі двох поліцейських спіймали на хабарі (Фото)

Крім того, на цих ділянках трас також розташовані 8 діючих стаціонарних постів (колишніх КП Державтоінспекції), на яких також несуть службу дорожні поліцейські. Як заявив Олексій Білошицький, підстави для зупинки водіїв у дорожньої поліції точно такі ж, як і у звичайних патрульних поліцейських. Всі вони обумовлені статтею 35 закону України «Про національну поліції» і всього таких приводів дев'ять:
1) якщо водій порушив Правила дорожнього руху;

2) якщо є очевидні ознаки, що свідчать про технічну несправність транспортного засобу;

3) якщо є інформація, що свідчить про причетність водія або пасажирів транспортного засобу до скоєння дорожньо-транспортної пригоди, кримінального чи адміністративного правопорушення, або якщо є інформація, що свідчить про те, що транспортний засіб або вантаж можуть бути об'єктом або знаряддям вчинення ДТП, кримінального чи адміністративного правопорушення;

4) якщо транспортний засіб знаходиться в розшуку;

5) якщо необхідно здійснити опитування водія чи пасажирів про обставини скоєння дорожньо-транспортної пригоди, кримінального чи адміністративного правопорушення, свідками якого вони є або могли бути;

6) якщо необхідно залучити водія транспортного засобу до надання допомоги іншим учасникам дорожнього руху або поліцейським або як свідка при оформленні протоколів про адміністративні правопорушення чи матеріалів ДТП;

7) якщо уповноважений орган державної влади прийняв рішення про обмеження або заборону руху;

8) якщо спосіб закріплення вантажу на транспортному засобі створює небезпеку для інших учасників дорожнього руху;

9) порушення порядку визначення та використання на транспортному засобі спеціальних світлових або звукових сигнальних пристроїв. Разом з тим, що цікаво - дорожня поліція не буде ловити лихачів, що перевищують дозволену швидкість руху.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: Соціальна мережа   3019

//';" class="image-contain-box-rl" alt="