УАПЦ на Тернопільщині очолить єпископ Ужгорода

05.12.2016 07:13   Джерело: risu
Опубліковано : Новини Тернопілля

Із проханням призначити нових керуючих Тернопільської і Хмельницької єпархій УАПЦ звернувся до Архиєрейського Собору УАПЦ спільний Собор цих єпархій. Він відбувся у Тернополі 1 грудня 2016 р.

Керуючим Тернопільською єпархією УАПЦ Собор пропонує призначити єпископа Мукачівського і Карпатського Віктора (Бедя), зі збереженням за ним керівництва Карпатською єпархією. Питання призначення керуючого Хмельницькою єпархією Собор залишив на розгляд Архиєрейського Собору — той відбудеться 6 грудня 2016 р., повідомив кореспондент РІСУ Володимир Мороз.

Собор відбувся під головуванням Престоятеля УАПЦ Митрополита Макарія (Малетича) та за участі митрополита Галицького, керуючого Івано-Франківською єпархією і тимчасово керуючого Тернопільською і Хмельницькою єпархіями Андрія (Абрамчука), єпископа Мукачівського і Карпатського Віктора (Бедя).

Собор УАПЦ у Тернополі

Інформацію про рішення Собору у Тернополі уже розмістили на сайті Карпатської єпархії УАПЦ. Цю ж інформацію у розмові з кореспондентом РІСУ підтвердив секретар Тернопільської єпархії УАПЦ о. Петро Заяць.

Читайте також

Архиєпископ Мстислав розповів, що він серйозно хворий
За владику Мстислава заступилися. Кажуть, що його «Домашнє покаяння з чужою жінкою» - підстава
Парафіяни не хочуть, щоб до них повертався скандальний архієпископ Мстислав (Відео)

Нагадаємо, що 18 жовтня 2016 р.Архиєрейський Собор УАПЦ за порушення звільнив від керування Тернопільською і Хмельницькою єпархіями архиєпископа Мстислава (Гука). Натомість керуючим призначили владику Андрія (Абрамчука).

До слова, владика Мстислав попросив пробачення перед Собором Тернопільської та Хмельницької єпархій за допущенні ним провини, подякував за співпрацю та співслужіння, повідомив що у найближчий час у зв’язку із погіршенням здоров’я вимушений лікуватись. Він запевнив, що смиренно прийме рішення Архиєрейського Собору УАПЦ щодо подальшої його долі.

Зауважимо, Тернопільська єпархія до час усунення єпископа Мстислава мала керуючого єпископа на місці, то Хмельницька перебуває без нього вже тривалий час.

«Попереднім керуючим Хмельницькою єпархією був Блаженніший Мефодій (Кудряков)», — говорить в. о. секретаря Хмельницької єпархії УАПЦ о. Анатолій Бих.

Cобор УАПЦ в Тернополі


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: risu  

Коментарі