У зоні АТО з’явився перший в Україні козацький батальйон з Тернополя (ФОТО)

 

Ще 11 січня 2015 року з благословення архієпископа Тернопільського, Кременецького і Бучацького Нестора голова єпархіального відділу духовно-патріотичного виховання у Збройних Силах та інших військових формуваннях України прот. В`ячеслав Кізілов, капелан прот. Богдан Гагавчук відвідали бійців батальйону «Торнадо», в якому несуть службу тернопільські вояки в зоні АТО.
        
Слід зазначити, що в цей раз приїхали також представники Українського Реєстрового Козацтва на чолі із гетьманом Анатолієм Івановичем Шевченко з Києва, його радник та заступник з організаційних питань Микола Миколаєвич Мазепа, голова адміністрації УРК Східного регіону Юрій Григорович Пісковарський та капелан Івано-Франківського козацтва, благочинний Заліщицького району прот. Михайло Бубнів та прот. Володимир Стеблина.
       
Для батальйону визначний день – посвята у козаки Українського  Реєстрового  Козацтва. Це перший у сучасній історії козацький батальйон, і це є добрий знак для тих, хто готовий творити нові сторінки української історії.  
      
Кропіткі зусилля старшого військового капелана прот. В'ячеслава Кізілова, прот. Богдана Гагавчука та сім`ї волонтерів Сергія та Світлани Стойків, що вже півроку поспіль відвідують бійців та забезпечують їх багатьма необхідними речами, були спрямовані в першу чергу на підтримку високого бойового духу наших захисників.
           
         
          
          
Бажання бійців батальйону «Торнадо» вступити у ряди Українського Реєстрового Козацтва продемонструвало віру у безсумнівно високий потенціал роботи  козацьких організацій. Втома та несприятливі обставини не стали на заваді урочистій посвяті, під час якої Гетьман Українського Реєстрового Козацтва Анатолій Іванович Шевченко приводив до присяги воїнів. За давньою традицією, після зачитування новоспеченими козаками слів присяги кожному козаку та берегині покладалась на плече шаблю, а Гетьман урочисто просив їх бути вірними Господу Богу і наказував бути вірними українському народу та Українському Реєстровому Козацтву. Кожен давав обітницю вірності і скріпляв її, цілуючи спочатку шаблю, а потім Державний Прапор України та знамено Реєстрового Козацтва.  
                
Ми віримо в те, що наші зусилля з відродження козацької звитяги будуть підкріплені перемогами  на лінії протистояння добра та зла, минулого та майбутнього.
       
Під час перебування у місці дислокації батальйону були відправлені Божественні Літургії, молебні, акафісти, освячено натільні хрестики та військове спорядження. Були здійсненні чисельні таїнства Сповіді, що було вкрай необхідне для бійців, які перебувають у зоні АТО.
              
       
          
      
Таїнство Хрещення відслужили отець В'ячеслав і отець Богдан на третій день перебування в батальйоні над Віктором Єфремовим. Священики подарували ікону новоохрещенному та поблагословили всіх присутніх, а бійці щиро вітали побратима.
         
Капеланами була подарована хоругва сучасним козакам, яка тепер буде перебувати з батальйоном усюди, де б вони не були. Також священики та волонтери передали бійцям два генератори, дві бензопили, 18 теплих спальників, кровозупинні препарати, продукти, теплі буршлати, берци, подарунки та обереги, які дітки зробили та зібрали своїми руками.
         
У свою чергу представники батальйону передали грамоти-подяки за постійну духовну і матеріальну опіку. Слова щирої подяки від бійців батальйонів прозвучали за листи підтримки, написані учнями школи допризовної підготовки м. Тернополя. В подяку за увагу вони передали прапор України з своїми побажаннями миру та спокою в Україні.
        
прот. В'ячеслав КІЗІЛОВ
голова єпархіального відділу духовно-патріотичного виховання 

у Збройних Силах та інших військових формуваннях України

 


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: Прес-служба Тернопільської єпархії УПЦ КП