Сподіваюсь, що мою ініціативу підтримають інші депутати, – Віталій Цимбалюк

26.02.2015 12:52   Джерело: TeNews
Опубліковано : Тарас Савчук

Підступність колишньої «братської» держави дала нам жорстокий урок назавжди. І сьогодні вже ні в кого немає сумнівів, що одним з першочергових завдань для України є зміцнення її оброноздатності.В цьому контексті було нещодавно прийнято і рішення РНБО щодо відновлення допризовної військової підготовки в усіх навчальних закладах. Правда, надзвичайно складна нинішня економічна ситуація навряд чи дасть змогу підкріпити це рішення фінансово. Існуюча ж база для такої підготовки, зокрема, в тернопільських загальноосвітніх середніх школах, давно вимагає поповнення й оновлення. Власне, предмет «Захист Вітчизни» викладаєтьсялише у двох ЗОСШ Тернополя - №22 і №14, для решти ж старшокласників міста заняття проводяться у загальноміськійШколі допризовної підготовки, що на вул. Багатій.

 

- Однією з основних тем предмету, - розповіввикладач «Захисту Вітчизни» тернопільської школи №14 Леонід Архіпов, - є вогнева підготовка, під час якої учні вивчають будову зброї, а також набувають навиків користування нею та догляду і зберігання. При цьому дуже важливо, щоб у школі постійно були свої макети зброї, нам же досі доводилося або позичати їх,або тимчасовопроводити заняття в Школі допризовної підготовки.

 

Проблему допоміг вирішити депутат Тернопільської міської ради Віталій Цимбалюк. Двох подарованих ним школі навчальних автоматів, за словами педагогів, цілком вистачить для нормального виконання програми з предмету. «Знаю, що з бюджетними коштами школам сутужно, - каже він, - до того ж такі макети автоматів не стільки дорогі, скільки їх зараз непросто дістати, тому вирішив зробитиконкретний вклад у цю потрібну справу. Це сьогодні важливіше, ніж якісь декларації і голослівні заклики. Сподіваюсь, що мою ініціативу підтримають й інші депутати. Нас у міськраді 60, тож якби доклався кожний, ми б могли повністю вирішити проблему».

 

Вручаючи подарунок, Віталій Цимбалюк розповів школярам, наскільки важливо сьогодні вміти захищати свою державу. Згадав і про військовий вишкіл, який він проходив в січні в одному з батальйонів саме для того, щоб здобути відповідні навички – про це хлопці-старшокласники слухали, затамувавши подих. А насамкінець побажав, аби їм все-таки ніколи не довелося брати до рук справжню бойову зброю.

 

В цей же день в ЗОСШ №14 відбулося навчання з цивільної оборони. До речі, як повідомив директор навчального закладу Олег Тернопільський, будівельними матеріалами для ремонту протирадіаційного укриття на території школи, яке водночас може служити і бомбосховищем, також допоміг  Віталій Цимбалюк. «Ми звернулися до депутата, і він відразу відгукнувся на наше прохання, - сказав Олег Йосипович. – Тепер є все основне, щоб привести приміщення в належний стан».

 

Андрій Іванюк

 


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: TeNews