Проект «100 кращих тернополян» набирає обертів

26.02.2015 10:36   Джерело: TeNews
Опубліковано : Тарас Савчук

Організатори громадського проекту «100 кращих тернополян» оприлюднили проміжні результати за перші 10 днів реалізації такого проекту.

 

За совами Назара Зелінки, участь у висуненні в список кращих тернополян взяло вже понад 4000 осіб. Вона запропонували понад 1100 тих, кому довіряють. Однак, на офіційному сайті проекту www.top100.te.ua розміщено лише трохи більше 400. Це означає, що інші висуванці є в базі даних проекту, але відображатися на сайті будуть лише тоді, як їх висуне 3 і більше людини.

 

Не оминули організатори і тему можливих фальсифікацій на користь когось з висуванців.

 

Як повідомив Олег Різник, комп’ютерна програма, що обслуговує базу даних проекту, складена так, що організатори можуть побачити разові сплески активності по комусь з учасників проекту, побачити нещодавно куплені картки з номерами мобільних операторів, а також в значній мірі відслідкувати тих, хто подає свій голос, але не є тернополянином.

 

«Ми будемо працювати над тим, щоб детально піддавати аудиту всі нетипові ситуації з можливими накручуваннями голосів», - зазначив Олег Різник.

 

Для цього організатори запропонували самим журналістам створити аудиторську групу в складі 3-х авторитетних осіб, які би від імені та за дорученням журналістів міста Тернополя могли здійснювати незалежний аудит та мали доступ до всіх кандидатів та номерів, що фігурують у їх висуненнях, а саме: до процедури опрацювання анкет, які тернополяни заповнюють в наметах, зможуть проінспектувати роботу call-центру та сервісу опрацювання СМС, ознайомляться з адміністративною частиною системи, у якій ведеться підрахунок зібраної інформації. Єдиною вимогою до аудиторів буде нерозголошення будь-якої інформації до завершення проекту. Вимога така вимушена, аби максимально ускладнити спроби фальсифікацій та щоб не було стороннього впливу на громадську думку.

 

Нагадаємо, що проект «100 кращих тернополян» – громадянська ініціатива, мета якої активізувати громаду та виокремити сто людей, які мають довіру. Це самооцінка тернополянами самих себе за критерієм – довіра.

 

Детальніше ознайомитись з ідеєю, методикою та метою проекту можна переглянувши наш анімаційний ролик: https://www.youtube.com/watch?v=DIFldmCwuMI

 

 

 

 


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: TeNews  

Коментарі