Хто може стати новим головою Тернопільської ОДА

07.11.2014 18:36   Джерело: http://t-weekly.org.ua/
Опубліковано : Тарас Савчук

Новий голова ОДА буде призначений після того, як партії-переможці позачергових виборів до Парламенту поділять між собою владний пиріг на всеукраїнському рівні. Тоді справа дійде і до меншого начальства. Ми не віримо, що при призначенні керівника області, ніхто не буде керуватися квотним принципом. Адже кожна партія захоче мати свого очільника, який має забезпечити місцеві вибори необхідним для партії ресурсом, а відтак – і результатом.

Тому за посаду голови ОДА боротимуться всі партії, що представлені у владі, а також технічні кандидати, що спробують дистанціюватися від політики. Технарі можуть активно підтримуватися політиками, але прихований зиск матиме не кожна сторона.

Однак, ні Президенту Порошенку (лобіює інтереси партії імені свого імені), ні Прем’єру Яценюку (належить до «Народного фронту») не вигідні технічні голови ОДА. Так, вони без політичних амбіцій, але вони не дбатимуть про представлення у місцевій владі партій, яким симпатизують перші особи держави.

Блок Петра Порошенка

Команда Президента не має яскравої особи, яка би змогла стати головою ОДА та не викликала конфліктів серед місцевих еліт. Раніше крісло керівника області пророкували самому Степану Барні, але навряд чи він проміняє тепле та безтурботне крісло нардепа на вирішування проблем області. Який з чистого політика голова ОДА всі вже побачили на прикладі свободівця Сиротюка. Хоча, Барна може і не стати нардепом, тоді цілком імовірно, що він погодиться очолити область, щоб хоч таким чином лишитися у великій політиці. Нагадаємо, що зараз Степан Степанович, розмістившись на 65 місці партійного сприску, не заходить у Верховну раду. Він чекає на формування Уряду з розрахунку, що частина народних обранців підуть працювати у виконавчі органи влади та список посунеться. До речі, це дуже туманна перспектива, бо Порошенко заявив, що хоче бачити повністю новий склад Кабміну, тому такі теперішні урядові чиновники як Гройсман та Квіт прощатися з депутатством не мали би.

Народний фронт

Партія А.Яценюка також не має яскравих людей, хто би міг очолити Тернопільську ОДА. Роман Заставний навряд чи захоче брати на себе відповідальність за відверто депресивну область перед місцевими виборами і тому залишиться народним депутатом. Йому простіше пролобіювати на посаду голови ОДА свою людину, яка не має викликати рвотного рефлексу в команди Президента. Це можуть бути, як давні друзі, так і ситуативні партнери. Для «Народного фронту» прізвище не має принципового значення, на відміну від обласного «Блоку Петра Порошенка». Якщо Барна і програє війну за призначення голови ОДА, то він точно не упустить можливості запхати в команду нового губернатора своїх людей. І чим слабшим буде керівник області, тим більше дивідендів отримає Барна, адже все хороше він приписуватиме своїм ставленикам, а все погане валитиме на голову ОДА. До речі, Михайло Апостол та Іван Стойко, які під брендом «Народного фронту» програли вибори в мажоритарних округах, цілком можуть стати керівниками області. Стойко, правда, має менші шанси, оскільки вже перебував на цій посаді, і нічим особливим у своїй роботі не запам’ятався.

Самопоміч

Про Самопоміч ще рано говорити, як про повноцінного гравця у владі. Реально тільки лідер об’єднання А.Садовий має такий необхідний досвід державного управління. Загалом вони присутні тільки в представницькій владі, і навряд чи захочуть втягуватися у господарські проблеми області. А вже після місцевих виборів ми побачимо і нових людей і бажання поборотися, наприклад, за посаду голови обласної ради.

Батьківщина

Василь Деревляний, який після цих виборів залишився при своїх інтересах, теж може очолити область. Все залежить від того, чи увійде ВО «Батьківщина» в коаліцію та на яких умовах. Юлія Тимошенко вже заявила, що міністерських портфелів їй не треба, але вона нічого не казала про голів ОДА. Для партії ЮВТ посада керівника області може стати рятівною соломинкою втриматися у владі колись базового для неї регіону. А крім Василя Тимофійовича, якому ще поки що рано на пенсію, більше впізнаваних людей місцевий осередок партії так і не виховав. Як запасний варіант, залишається ще кандидатура теперішнього першого заступника голови ОДА І.Крисака, але він, перебуваючи при владі майже пів року, ніяк себе не зарекомендував.

Радикальна партія

Присутність радикалів у виконавчій гілці влади також напряму залежить від політичних торгів в стінах Парламенту. Поки що про те, що Ляшко і компанія можуть бути членами коаліції говорив сам Ляшко та Президент Порошенко. Якщо сторгуються – то Юрій Чижмарь зможе увійти в ту саму річку двічі. Питання, чи захоче він повертатися в нашу область, чи вибиватиме собі іншу посаду.

Зі свободівцями та «Громадянською позицією», від якої вже навіть лідер відхрестився, ніхто не рахуватиметься, не говорячи вже про «Опозиційний блок»…

 

«Тернопільський тиждень»


 


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: http://t-weekly.org.ua/  

Коментарі