8 січня вшанують пам’ять святого Амфілохія Почаївського на його малій батьківщині

01.01.2015 19:04   Джерело: TeNews
Опубліковано : Тарас Савчук

Свято-Амфілохієвський монастир (с. Мала Іловиця на Шумщині) запрошує 8 січня 2015 року на вшанування 120 річниці з дня народження великого українського святого Преподобного Амфілохія Почаївського.

 

О 10 годині розпочнеться Архієрейське святкове Богослужіння.

 

Могила Преподобного на монастирському цвинтарі

               
        

 

Довідково: Преподобний Амфілохій Почаївський народився 10 грудня 1894 року в с. Мала Іловиця, Шумського району (Тернопільщина) у багатодітній селянській сім'ї Варнави Головатюка; при хрещенні був названий Яковом на честь мученика Якова Персянина. Хлопчиком Яків допомагав батькові доглядати хворих, вчився лікарський справі. Мати Ганна була богобоязливою жінкою, любила Божий храм, молитви, до яких прищепила любов своїм дітям.

 

1912 року змужнілого юнака призвали до царської армії: служив в Луцьку, пізніше разом із полком був направлений в Томськ. Яків брав участь у боях, був фельдшером. Після поранення потрапив у полон до австрійців, 3 роки працював у фермера в альпійському місті Трієст. Старанно виконуючи роботу, Яків заслужив довіру свого хазяїна; тужачи за рідним краєм, 1919 року здійснив втечу, повернувся в рідне село.

 

Дотримуючись стародавніх звичаїв, Яків (мав приємну зовнішність, гарний голос) став подумувати про одруження; бесіда з настоятелем парафіяльного храму направила життєвий шлях вдумливого хлопця в інше русло.

 

 


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: TeNews