3 березня. Цей день в історії Тернопілля

03.03.2015 09:06   Джерело: Тернополяни
Опубліковано : Тарас Савчук

Сторінками історії: 1940 - народився музикант, громадський діяч Олег Ґерета, 1943 - УПА провела ряд бойових акцій на Кременеччині.

 

 

3 березня 1847 року - у с.Лапшин Бережанського району народився священик, літератор, видавець, громадсько-освітній діяч Лев Джулинський. Помер 11 жовтня 1923 р. у родинному селі.

 

3 березня 1876 року - у смт.Підволочиськ народився літератор, журналіст, критик, перекладач Лев Турбацький. Помер 8 лютого 1900 р. у м. Львові.

 

3 березня 1885 року - у с.Озерна Зборівського районну народився педагог, професор і ректор Житомирського інституту народної освіти Василь Гоца. Розстріляний 3 листопада 1937 р. в урочищі Сандармох біля м.Медвежегорська (нині - Республіка Карелія, Росія).

 

3 березня 1928 року – в с.Хмелиська Підволочиського району народився кобзар, композитор, поет, художник, фольклорист, громадсько-культурний діяч Михайло Баран. Організатор і художній керівник ансамблів і капел бандуристів. Учасник всеукраїнських та міжнародних фестивалів.

 

3 березня 1938 року - помер письменник, уродженець Підгаєччини Мелетій Кічура. Автор збірок поезій, літературознавчих статей, рецензій, нарисів про українських письменників. Переклав українською мовою твори Ш. Бодлера, Ю. Словацького, Ф. Шіллера й інших, німецькою — поезії Лесі Українки, Т. Шевченка. У 1933 р. М. Кічуру за сфабрикованим звинуваченням заарештували органи ДПУ.


3 березня 1940 року - у с.Скоморохи Тернопільського району народився музикант, громадський діяч Олег Ґерета. Учасник правозахисного руху 60-х років, за що зазнав переслідувань. Автор музикознавчих та інших публікацій у пресі.

 

3 березня 1943 року - УПА провела ряд бойових акцій на Кременеччині. В Бережцях УПА несподівано напали на німців і всіх ліквідували (10 чол.) Все майже забрали, втрат немає. В Манівцях відділ УПА напав на станцію німецької жандармерії. Ліквідовано 3-х противників. Внаслідок цього цілий терен був опанований повстанцями. Німці в страху сиділи в Кременці і тільки вдень робили напади на села.

 

3 березня 1951 року – в Німеччині помер один з організаторів Листопадового чину, сотник УГА, співзасновник УВО, адвокат, доктор права, уродженець Заліщиччини Іван Рудницький. 

 


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: Тернополяни  

Коментарі