Нестероїдні протизапальні препарати: дія та застосування

Опубліковано:
19 Лютого, 2024

Нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП) – це цілий клас лікарських засобів, що використовуються для зменшення запалення, болю та зниження температури тіла. В медицині широко використовуються різноманітні їх види. Один з найдієвіших препаратів, що належить до НПЗП, є Мелоксикам. За посиланням https://liki.ua/ru/shop/brands/meloksikam-6999 можна прочитати загальну інформацію про засіб, а також дізнатися його ціну та наявність в аптеках поблизу.

Як НПЗП впливає на організм

Препарати мають властивість запобігати синтезу простагландинів, блокуючи необхідну для цього циклооксигеназу (COX). Це і допомагає ефективно і швидко зменшити запалення та біль в організмі.

Але варто пам’ятати, що деякі НПЗП можуть подразнювати шлунково-кишковий тракт, збільшуючи ризик виникнення виразок та інших специфічних ускладнень. Також необхідно враховувати, що довготривале застосування препаратів або систематичне передозування можуть викликати порушення функції нирок та підвищити ризик розвитку ниркової недостатності. При застосуванні НПЗП тільки за рекомендацією лікаря та чітко за установленим ним дозуванням можна знизити ризик можливих побічних ефектів. Самолікування може зашкодити здоров’ю.

Застосування в медицині

Можна навести конкретні приклади застосування НПЗП в сучасній медицині:

  • симптоматичне лікування остеоартриту, ревматоїдного артриту, анкілозивного спондиліту та ін.;
  • зниження температури при застуді, інфекційних захворюваннях та ін.;
  • підтримка кардіоваскулярного здоров’я та ін.

До найбільш розповсюджених речовин, що є діючими компонентами багатьох НПЗП, належать аспірин, ібупрофен, диклофенак, мелоксикам та ін. Який саме вибрати – вирішує лікар. При призначенні він врахує наявність хронічних захворювань, індивідуальної непереносності тієї чи іншої речовини та загальний стан організму пацієнта.

Необхідно пам’ятати, самостійне призначення НПЗП та безконтрольне їх застосування можуть призвести до побічних ефектів та ускладнень. Грамотний вибір та правильний прийом препаратів є ключовими для забезпечення максимальної ефективності лікування.

Google News Новини Тернопільщини Читайте нас у Google News

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна
Статті
Інтерв'ю
Макс Кідрук: “Я не песиміст, а реаліст…”
15:14, 11 Квітня, 2024

Макс Кідрук: “Я не песиміст, а реаліст…”

Блоги