За статистикою, кожна 3-тя людина на планеті страждає на артроз, і колінні суглоби найчастіше схильні до цієї патології, тому що відчувають високе навантаження протягом життя. Люди похилого віку, особливо жінки, схильні до підвищеного ризику розвитку артрозу, і після 65 років артроз діагностують у 70-85% випадках звернення з приводу болю в коліні.

Що таке артроз колінного суглоба?

Артроз колінного суглоба – це дегенеративно-дистрофічне захворювання суглоба, що характеризується руйнуванням хряща і змінами в кістковій тканині. Суглобовий хрящ являє собою тканину, яка покриває кінці кісток, утворюючи поверхню суглоба і забезпечуючи гладкий рух між ними. При артрозі хрящ поступово втрачає свою пружність і стає тоншим, що призводить до тертя кісток одна об одну.

Основні характеристики артрозу колінного суглоба:

 • дегенерація хряща – прогресуюче руйнування суглобового хряща, що призводить до втрати амортизаційних властивостей і збільшення тертя в суглобі;
 • поява остеофітів – ріст кісткових виростів (остеофітів) у спробі компенсувати втрату хряща. Остеофіти можуть обмежувати рухливість суглоба та спричиняти біль;
 • запалення і потовщення суглобових оболонок – можливий розвиток запального процесу в суглобі з подальшим залученням суглобових оболонок;
 • біль та обмеження рухливості з плином часу.

Зміна форми суглоба, пов’язана з ростом остеофітів, призводить до деформації суглоба (деформуючий артроз). Грубі зміни форми суглоба значно обмежують звичайні рухи та повсякденну активність.

Як лікувати артроз колінного суглоба?

Основна мета лікування артрозу колінного суглоба – полегшення болю і поліпшення рухливості суглоба.

Сучасна медицина пропонує широкий спектр методів лікування, що дають змогу усунути прояви хвороби та призупинити її розвиток. 

Кращі препарати при артрозі колінного суглоба:

 • нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП) – ібупрофен (Нурофен, Ібуклін), кетопрофен (Кетонал), мелоксикам (Моваліс), німесулід (Найз, Німесил), ефективно знімають біль та запалення, ефективно знімають біль і запалення.
 • хондропротектори – препарати на основі глюкозаміну і хондроїтину (Афлутоп, Терафлекс). Уповільнюють руйнування хряща, покращують його живлення.
 • ін’єкційна терапія – під час загострення застосовують внутрішньосуглобові ін’єкції глюкокортикоїдів (Дипроспан, Кеналог) і гомеопатичні препарати (уколи Цель Т). Забезпечують протизапальний і знеболювальний ефект;
 • внутрішньосуглобові ін’єкції гіалуронової кислоти спрямовані на відновлення кількості та якості внутрішньосуглобової рідини;
 • вітаміни C, D і групи В, препарати кальцію – для поліпшення обмінних процесів

Фізіотерапевтичне лікування: 

 • лазеротерапія і магнітотерапія мають протизапальну і знеболюючу дію;
 • електрофорез і фонофорез із лікарськими препаратами посилюють їх проникнення в тканини;
 • парафіно-озокеритові аплікації для зняття больового синдрому;
 • лікувальна фізкультура і масаж покращують кровопостачання і живлення хряща.

Ортези та бандажі необхідні для розвантаження суглоба, запобігання деформації та забезпечення стабільності.

При деформації суглоба показана коригувальна остеотомія – хірургічна корекція осі кінцівки. У важких випадках – ендопротезування – повна заміна поверхонь суглоба.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #новини тернопільщини, #новини тернополя, #тернопіль, #тернопільські новини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна
Статті
Інтерв'ю
Макс Кідрук: “Я не песиміст, а реаліст…”
15:14, 11 Квітня, 2024

Макс Кідрук: “Я не песиміст, а реаліст…”

Блоги
Найбільше читають: