Призначення пільг на житлово-комунальні послуги для ветеранів війни і членів їх сімей спростили

14.01.2024 10:43   Джерело: TeNews
Опубліковано : Новини Тернопілля

Чинне законодавство передбачає, що для призначення пільг на житлово-комунальні послуги пільговик має особисто звернутися до уповноважених органів. Через це  українські ветерани війни, які беруть участь у воєнних діях і перебувають на передовій, зіштовхувалися з проблемою неможливості оформлення цих пільг, адже не мали змоги звернутися за їх призначенням особисто. А отже, не мали можливості скористатися соціальними гарантіями, передбаченими державою.

З урахуванням реалій воєнного часу для вирішення цієї проблеми Мінсоцполітики розробило постанову, яку 27 грудня ухвалив на своєму засіданні Кабінет Міністрів України.

Відповідно до неї, ухвалений експериментальний Порядок взяття на облік та призначення пільг на оплату житлово-комунальних послуг для ветеранів війни (осіб з інвалідністю внаслідок війни, учасників бойових дій, учасників війни) та членів їх сімей. Він запрацює через 4 місяці після відповідних технічних доопрацювань інформаційних систем. Цей порядок спрощує процедуру внесення відомостей в Реєстр осіб, які мають право на пільги, та призначення Пенсійним фондом України пільг на оплату житлово-комунальних послуг.

А саме: якщо ветеран війни (особа з інвалідністю внаслідок війни, учасник бойових дій, учасник війни) не може самостійно подати заяву на призначення пільги на ЖКП – з травня 2024 року це зможуть зробити за нього члени його родини.

Замість існуючих двох окремих можна буде подавати єдину спрощену заяву – про взяття на облік як пільговика і про надання пільг.

Обсяг інформації, яку необхідно зазначити для призначення пільг, зменшиться. Частину інформації Мінсоцполітики та ПФУ отримуватимуть шляхом обміну і взаємодії між інформаційними системами державних органів.

Передбачено можливість подання спрощеної заяви, крім паперової, також в електронній формі, зокрема засобами порталу «Дія», повідомили у Мінсоцполітики.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: TeNews  

Коментарі