У Тернополі переселенці готують прем'єру вистави "Вертеп" з вільним входом

09.12.2023 20:20   Джерело: TeNews
Опубліковано : Віталій Іванченко

Тернопiльський тимчасовий театр пiдготував нову прем’єру.  Лише за два мiсяцi командi громадської органiзацiї «Iнститут мiської культури» вдалося пiдготувати прем’єру сучасної вистави «Вертеп». Вiдтак дебютний показ вiдбудеться вже 14 грудня о 19:00 у креативному кластерi Nа поштi. Вхiд на подiю – вiльний, за умови попередньої реєстрацiї:

https://forms.gle/JVWfypSWiQq6RqaaA (кiлькiсть мiсць обмежена).

Це вже друга постановка Тернопiльського тимчасового театру – колективу, в якому грають тернополяни та ВПО рiзного вiку, i який експериментує з рiзними формами театру. Перша вистава в новому для нашого мiста жанрi докудрами «Без назви» з аншлагом пройшла восени. Запис її можна побачити тут:

Режисером «Вертепу» знову став Iгор Кусяк – головний режисер театру «Березiль», засновник студiї ораторського мистецтва «Майстерня слова». Ось що каже керiвник про роботу над постановкою:

 «Робота проходить дуже атмосферно, тепло. Є довiра та вiдкритiсть. Новi учасники дуже швидко iнтегрувалися в колектив. Цього разу до наших тренувань я добавив контактну iмпровiзацiю, це метод, який допомагає проявляти свої емоцiй "тут i зараз", фокусуватися на свої вiдчуттях, та довiряти партнерам в процесi. Iдея щодо перформансу  "Вертеп" виникла в ходi наших занять: я дослухаюся до того, про що люди говорять, з яким настроєм приходять, а також дослухаюся до своїх вiдчуттiв. Ця вистава буде дуже емоцiйною, в нiй будуть елементи iмпровiзацiї, абсурдностi та водночас багато сенсiв та глибоких роздумiв».

null
Вертеп

 

null
Вертеп

Головна тема «Вертепу» - iронiя над сучасною цивiлiзацiєю. В основу тексту лягла однойменна поема Грицька Чубая i фрагменти, написанi чатом GPT й творчо опрацьованi колективом. Афiша, створена дизайнеркою з Херсона Свiтланою Iсаєвою, також демонструє образи традицiйного вертепу в тлумаченнi ШI.

Вистава поєднає живу музику, вiдео, монологи та перформанси. Створення постановки було б неможливим без фiнансової пiдтримки Фундацiї  ЗМIN.

Запрошуємо на прем'єру вистави "Вертеп" 14 грудня о 19:00 у креативному кластері Nа пошті. Вхід на подію - вільний. 
Режисер постановки - Ігор Кусяк, продюсерка - Марічка Юрчак, актори - ВПО і тернополяни різного віку. 

Команда проєкту "Тернопільський тимчасовий театр" із задоволенням прокоментує ідею та перебіг підготовки постановки.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: TeNews  

Коментарі