На Тернопільщині у заповіднику «Медобори» проводять рейди

08.12.2023 10:05   Джерело: TeNews
Опубліковано : Катерина Богуславська

З настанням періоду продажу новорічних ялинок, у природному заповіднику "Медобори" проводять рейди. Там створили рейдові бригади, які стежать, щоб люди не вирубували хвойних дерев. Також розробили графіки виїздів і роботи бригад.

Про це написали на сторінці заповідника у мережі Facebook.

«Інформуємо про те, що за незаконну рубку дерев хвойних порід в межах територій природно-заповідного фонду, розрахунки розміру завданої шкоди суттєво зросли - за незаконну порубку хвойного дерева до 10 см доведеться сплатити 8 621,46 грн. Крім того за самовільну рубку новорічного хвойного дерева (ялинки, сосни) в природному заповіднику "Медобори" згідно ст. 246 ККУ передбачено кримінальну відповідальність.

За незаконну порубку дерев в межах населених пунктів передбачено адміністративну відповідальність статтею 153 КУпАП та суми штрафів: на громадян до 510 грн, на посадових осіб до 850 грн. Відповідно сума збитків, яку доведеться відшкодувати за кожне самовільно видалене хвойне насадження, в залежності від діаметру дерева у корі біля шийки кореня, буде наступною - в межах населених пунктів за дерево діаметром пня: до 6 см – 800 грн, від 6,1 – 10 см – 1152 грн,  від 10,1 до 14 см – 1500 грн. За самовільну порубку хвойних насаджень розраховується шкода заподіяна лісу, яка відповідно становить діаметром пня дерева: до 10 см – 758,76 грн, • 10,1 – 18 см – 3432,48 грн», - йдеться на сторінці заповідника.

 


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: TeNews  

Коментарі