У Тернополі встановили пам’ятний знак, присвячений 150-річчю заснування НТШ

08.12.2023 09:00   Джерело: TeNews
Опубліковано : Катерина Богуславська

Біля Тернопільської обласної універсальної бібліотеки відкрили пам’ятний знак, присвячений 150-річчю заснування Наукового товариства імені Тараса Шевченка.

На гранітній плиті викарбувані імена дійсних членів товариства.

«Усі члени НТШ за статутом поділені на звичайних, дійсних та почесних. Дійсними є ті, хто зробив  важливі наукові розробки. В Україні зараз майже 3000 членів НТШ і з них лише 200 дійсних, тобто відносно їх небагато. На пам’ятному знаку імена діячів товариства з Тернопільщини, які жили й працювали у три періоди: від 1873 до 1892 року, від 1913 року до початку Першої світової війни, від 1914 до 1945 року - до закінчення Другої світової війни», - каже голова Тернопільського осередку НТШ, академік Михайло Андрейчин.

Нагадаємо, Наукове товариство імені Шевченка є Всесвітньою українською академічною організацією, яка була створена 11 грудня 1873 році для підтримка української науки.

null
Фото з мережі Інтернет
null
Фото з мережі Інтернет

 


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: TeNews  

Коментарі