На Тернопільщині шукають роботу для понад 160 людей з інвалідністю

03.12.2023 15:15   Джерело: TeNews
Опубліковано : Катерина Богуславська

Фахівці обласної служби зайнятості шукають роботу для  162 осіб з інвалідністю. Роботодавці, які їх працевлаштують, отримають компенсації.

З початку року послугами служби зайнятості скористалися 850 людей з інвалідністю, які проживають в області. Серед них - 32 учасника бойових дій, 57 переселенців. 797 - мали статус безробітного, 205 – працевлаштували, 57 - проходили професійне навчання, 6 осіб - брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру, 8 – отримали ваучери на оплату навчання.

«Станом на 28.11.2023 для 162-х безробітних згаданої категорії продовжується добір підходящих місць праці. Більшість з них мають досвід роботи за професіями продавець, водій, медсестра, листоноша. Роботодавці області пропонують 133 вакансії для осіб з інвалідністю. Найбільше потрібні водії (38 вакансій – із зарплатою до 20 тис. грн) та слюсарі з ремонту колісних транспортних засобів (9 вакансій, зарплата до 25 тис. грн)», - кажуть у службі зайнятості.

Роботодавці можуть отримати компенсацію фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю I чи II групи. ЇЇ граничний розмір - 100,5 тис. грн - якщо працевлаштована особа з інвалідністю І групи та  67 тис. грн - за облаштування робочого місця для особи з інвалідністю ІІ групи.

«Також є компенсація 50% витрат на оплату праці, але не більше розміру мінімальної з/п, за працевлаштування безробітних осіб з інвалідністю, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного більше 1 місяця. Термін працевлаштування такого безробітного – понад 1 рік. Термін виплат – 6 місяців упродовж 1 року», - розповіли фахівці обласної служби зайнятості.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: TeNews  

Коментарі