У Тернополі, як і в будь-якому іншому великому місті, є чимало аптек. Однак не всі вони однаково доступні для населення. Деякі аптеки розташовані в центрі міста, де ціни на ліки можуть бути вищими, ніж на околицях. Інші аптеки працюють за електронним рецептом, що може бути незручно для людей, які не мають доступу до інтернету або не вміють користуватися електронними сервісами. Доступність аптеки є важливою умовою для забезпечення населення якісними ліками. Люди повинні мати можливість швидко та легко отримати необхідні ліки, незалежно від їхнього місця проживання, доходу чи соціальної групи.

На доступність аптеки впливають такі фактори:

 • Розташування
  Для людей, які потребують ліки, важливо мати філіал аптеку поблизу дома. Це дозволить придбати медикаменти у ранній або пізній час та в момент, коли пересуватися місцем важко через захворювання.
 • Ціни
  Аптека повинна пропонувати доступні ціни на ліки. Зазвичай більший процент покупок в аптеці припадає на людей похилого віку та із хронічними захворюваннями. Ця частина населення не має змогу регулярно витрачати гроші на ліки з високою вартістю.
 • Асортимент
  Для українців необхідно мати доступ до широкого асортименту ліків та вибирати з декількох альтернатив та аналогів одних і тих самих медикаментів різних фармацевтичних фірм.
 • Час роботи
  Часто ліки потрібні терміново, і чекати до ранку не має змоги. Тому вкрай важливо для аптеки мати графік роботи з ранку до пізнього вечора.
 • Доступність
  Аптека повинна бути легко доступною для людей з обмеженими можливостями та оснащена пандусом для інвалідного візка.

Також перед придбанням ліків важливо дізнатися про них якомога більше. У цьому допоможе довідник еквівалентності медичних засобів.

Аптеки міста Тернопіль

У Тернополі налічується понад 100 аптек. Найдоступніші аптеки розташовані в спальних районах міста, де ціни на ліки, як правило, нижчі, ніж у центрі. Серед таких аптек можна виділити найпопулярніші:

 • Аптека №78. Розташована на вулиці Руська, 19. Ця аптека пропонує широкий асортимент ліків за доступними цінами. Аптека працює з 8:00 до 20:00 щодня.

Вона розташована в центрі спального району, в 5 хвилинах ходьби від зупинки громадського транспорту. Аптека має широкий асортимент ліків, у тому числі безрецептурних, рецептурних, ліків для дітей та дорослих. Аптека також пропонує знижки для пенсіонерів та людей з інвалідністю.

 • Аптека №134. Розташована за адресою проспект Злуки, 53. Ця аптека також пропонує широкий асортимент ліків за доступними цінами. Аптека працює з 8:00 до 21:00 щодня. Знаходиться у 10 хвилинах ходьби від зупинки громадського транспорту. Має широкий асортимент ліків, у тому числі безрецептурних, рецептурних, ліків для дітей та дорослих. Також пропонує знижки для студентів та багатодітних сімей.
 • Аптека №3. Знаходиться за адресою вулиця Торговиця, 7. Ця аптека спеціалізується на реалізації ліків за пільговими цінами. Аптека працює з 8:00 до 21:00 щодня. Розташована в центрі міста, в 15 хвилинах ходьби від зупинки громадського транспорту. Аптека має широкий асортимент ліків, які підпадають під державну програму пільгового забезпечення медикаментами. Є пільги для пенсіонерів та ветеранів війни та праці.

Онлайн аптеки міста Тернопіль

У Тернополі працює кілька онлайн аптек. Такі аптеки пропонують широкий асортимент ліків за доступними цінами. Серед сайтів, на яких можна замовити фармацевтичні засоби онлайн, можна виділити найпопулярніші:

 • ua — це найбільша онлайн аптека в Україні. Tabletki.ua пропонує широкий асортимент ліків, медичних товарів та засобів особистої гігієни. Сайт працює цілодобово, що робить його дуже зручним для людей, які не мають можливості відвідати аптеку в офлайн-режимі. Tabletki.ua пропонує широкий асортимент ліків, у тому числі безрецептурних, рецептурних, ліків для дітей та дорослих. Також є програма знижок для постійних клієнтів.
 • ua — це ще одна велика онлайн аптека в Україні. Liki24.ua пропонує широкий асортимент ліків, медичних товарів та засобів особистої гігієни. Цілодобовий графік роботи. Сайт має широкий асортимент ліків, пропонує програму лояльності, акції та знижки.
 • ua — це онлайн аптека, яка спеціалізується на реалізації ліків за пільговими цінами. Аптека працює цілодобово. Apteka.ua пропонує широкий асортимент ліків, які підпадають під державну програму пільгового забезпечення ліками. Аптека також пропонує знижки для ветеранів війни та праці.

Перед покупкою рекомендуємо перейти на сайт rx.ua та ознайомитися з довідником еквівалентності медичних засобів, який пропонує порівняти ліки декількох фірм та видрати ту, яка підходить за ціною та якістю. Також за допомогою веб-ресурсу українці мають змогу заощадити гроші та отримати більш ефективне лікування.

Аптеки, які працюють за електронним рецептом

У Тернополі знаходиться понад 50 аптек, які працюють за електронним рецептом. Це означає, що такі аптеки приймають рецепти, які були виписані лікарями в електронній формі. Це зручно для людей, які не мають можливості отримати рецепт в паперовій формі.

Серед аптек міста Тернополя, які працюють за електронним рецептом, можна виділити:

 • Аптека №78
 • Аптека №134
 • Аптека №3

Крім того, всі онлайн аптеки, які працюють в Тернополі, також приймають електронні рецепти.

Щоб дізнатися, чи працює конкретна аптека за електронним рецептом, можна зателефонувати до аптеки або уточнити цю інформацію на її веб-сайті.

Такий вид аптек має ряд переваг порівняно з аптеками, які приймають лише паперові рецепти. До плюсів можна віднести:

 • Зручність. Пацієнтам не потрібно відвідувати лікаря для отримання паперового рецепта. Вони можуть отримати електронний рецепт від лікаря під час онлайн-консультації або через електронну систему охорони здоров’я.
 • Швидкість. Аптеки, які працюють за електронним рецептом, можуть відпускати ліки швидше, ніж аптеки, які приймають лише паперові рецепти.
 • Точність.Електронні рецепти менш схильні до помилок, ніж паперові рецепти.

Щоб отримати електронний рецепт, пацієнт повинен мати електронну медичну карту. Такий документ можна отримати в будь-якому закладі охорони здоров’я, який підтримує електронну систему охорони здоров’я.

Після цього можна отримати електронний рецепт від лікаря. Необхідно повідомити свій номер електронної медичної карти. Лікар може знайти номер електронної медичної карти в електронній системі охорони здоров’я.

Виписується рецепт під час онлайн-консультації або через електронну систему охорони здоров’я. Після того, як лікар випише електронний рецепт, пацієнт отримає повідомлення про це на свою електронну адресу або в мобільний додаток. Пацієнт може показати це повідомлення фармацевту в аптеці, щоб отримати медикаменти.

 

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #аптека, #ліки
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
“Це те місце, де я повинен бути”: історія бізнесмена, який переїхав з Гонконгу до Кременця
20:11, 18 Квітня, 2024

“Це те місце, де я повинен бути”: історія бізнесмена, який переїхав з Гонконгу до Кременця

Блоги

ТОП новини тернопільщини: