Тетяна Яцечко-Блаженко

Тетяна Яцечко-Блаженко

Історик, генеалог, журналіст, авторка проєктів: "(Не)відомі волиняни", телепрограми "Ретро Волинь".

Білокриницький палац на ретро світлинах 1920-1930-х років

23.10.2023 15:15   Джерело: TeNews
Автор : Тетяна Яцечко-Блаженко

Одним із палаців, який варто відвідати в Тернопільській області є Білокриницький. Палац побудували на місці замку, який перебував у руїнах. Завдяки Тадеушові Стецькому, знаємо про розміри замку. Він був 35 сажнів у довжину, 9 у ширину, 5 – висоту. Руїни замку мали 40 кімнат.

У XIX ст. тут звели палац. Частина давніх замкових мурів була використана як стіни нового палацу.

З 1895 року до Другої світової війни тут діяла школа. В міжвоєнний час це був відділ Кременецького ліцею. Після війни і до нашого часу тут Кременецький лісотехнічний коледж.

В онлайн бібліотеках вдалося знайти фотографії палацу в міжвоєнний період. Ці фото показують будівлі палацу того часу.

Хочемо нагадати, що зараз триває проєкт “Файний подкаст замками Волині”, який втілює в Луцьку ГО Волинська фундація за підтримки Українського культурного фонду. Нові аудіо історії про волинські пам'ятки можна послухати на таких платформах, як: Soundcloud, GooglePodcasts, Apple Podcasts, Spotify. Посилання на повні записи подкастів: https://linktr.ee/volyncastles

Джерело фото: polona.pl

null
Фото з мережі Інтернет
null
Фото з мережі Інтернет
null
Фото з мережі Інтернет
null
Фото з мережі Інтернет

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: TeNews  

Коментарі