Петро Жук

Петро Жук

Науковець, соціолог, директор Центру з інформаційних проблем територій, кандидат технічних наук

Як побороти корупцію

20.09.2023 21:33   Джерело: TeNews
Автор : Петро Жук

В олігархічних демократіях боротьба з корупцією не має сенсу. Адже в них діє така основна схема приходу до влади: у вибори вкладаються гроші - обрані перерозподіляють фінансові потоки, багатократно повертаючи гроші, вкладені в їхнє обрання.

Такими є майже всі сучасні демократії, оскільки в них дозволені коштовні виборчі кампанії та лобіювання. Ці великі приховані корупційні схеми обростають меншими примітивнішими, але боротися з ними нелогічно, оскільки вони є малим продовженням великих схем. При цьому декларована боротьба з корупцією реально веде лише до маскування цих схем, щоб вони не були надто явними, таким чином стимулюючи загальне суспільне лицемірство.

Щоб цього не було, законодавство й великі суспільні зусилля мають бути спрямовані на скурпульозне забезпечення повної небюджетності виборів для виборчих суб'єктів з рівним доступом до наданих державою засобів донесення виборчої інформації при забороні на певний період перед виборами публічного представлення іншими засобами, а також на чистоту конкуренції й анонімність при розподілі державних замовлень.

Ці очевидні способи недопущення корупції застосовувалися в різних країнах, але через суспільну недооцінку значення точності дотримання закладених в них умов все зводилося до формального їх застосування й зрештою до відмови від них. Якщо суспільство не хоче повернутися до механізму функціонування державної системи, який би перешкоджав виникненню корупційних схем, а задовольняється імітацією боротьби з ними, значить наявність корупції його цілком влаштовує.

Петро Жук
керівник Центру з інформаційних проблем територій

18.09.2023


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: TeNews  

Коментарі