Ухилянта засудили до реального покарання
- Опубліковано: Новини Тернопілля
- —
- 4 Вересня, 2023 о 08:37
04.07.2026
10:19:41
За результатом розгляду апеляційної скарги прокурора Тернопільським апеляційним судом скасовано виправдувальний вирок Кременецького районного суду щодо військовозобов’язаного з Кременця – за ухилення від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період (ст. 336 КК України).
Прокурор довів у апеляційному суді те, що житель районного центру перебував на обліку в територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки як військовозобов’язаний.
Після оголошення та проведення мобілізації у зв’язку з військовою агресією проти України обвинувачений пройшов медичний огляд та був визнаний військово-лікарською комісією придатним до проходження військової служби.
Отримавши повістку для відправлення у складі команди до навчального центру для проходження військової служби у Збройних силах України за призовом під час мобілізації, він не прибув до Кременецького РТКЦ та СП у визначений у повістці день та час.
Свою неявку обвинувачений намагався виправдати у суді релігійними переконаннями, які не дозволяють йому брати до рук зброю.
Вироком Тернопільського апеляційного суду його визнано винним у вчиненні злочину за ст. 366 КК України й засуджено до 3 років позбавлення волі.
Вирок суду набрав законної сили, повідомили у пресслужбі Тернопільської обласної прокуратури.
14:43, 30 Червня, 2026
17:38, 28 Червня, 2026
06:12, 24 Червня, 2026