Тетяна Яцечко-Блаженко

Тетяна Яцечко-Блаженко

Історик, генеалог, журналіст, авторка проєктів: "(Не)відомі волиняни", телепрограми "Ретро Волинь".

Втрачені багатства палацу Стецьких, – у новому випуску Файного подкасту

27.07.2023 22:15   Джерело: TeNews
Автор : Тетяна Яцечко-Блаженко

Слухайте десятий випуск Файного подкасту про палац Стецьких у Великих Межирічах, про яку розповів журналіст, дослідник, мандрівник Дмитро Антонюк.

linktr.ee/volyncastles

Розташована пам’ятка у сучасній Рівненській області, неподалік траси Київ-Чоп.

У власності маєтку був парк із ботанічним садом та штучним ставом, будинки для челяді, стайня, псарня, фільварки, костел із родовим склепом. У саду розташовувалася будівля театру на кілька сотень глядачів. Окрім, того в маєтку діяла музична капела та оркестр.

Нині ж пам’ятка національного значення стоїть зачинена в аварійному стані, а про її багатства нагадують архітектурні оздоблення, яким вдалося вціліти.

 «Це одна з небагатьох волинських резиденцій, у якій збереглися внутрішні оздоблення – класицистична ліпнина у головній залі. Крім цього, на сходовій клітці лишилися унікальні розписи Юзефа Маньковського», – говорить наш гість пан Дмитро.

Запрошуємо дізнатися більше про нашу історико-культурну спадщину.

Слухайте Файний подкаст та мандруйте замками Волині.

Проєкт втілюється ГО Волинська фундація за підтримки Українського культурного фонду.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: TeNews  

Коментарі