Тетяна Яцечко-Блаженко

Тетяна Яцечко-Блаженко

Історик, генеалог, журналіст, авторка проєктів: "(Не)відомі волиняни", телепрограми "Ретро Волинь".

У проєкті «Файний подкаст» розповіли про атмосферний Дубенський замок

13.07.2023 21:05   Джерело: TeNews
Автор : Тетяна Яцечко-Блаженко

"Ми продовжуємо записувати подкасти про замки та палаци історичної Волині. Сьогодні ми розповідаємо про Дубенський замок. Фортеця - багатовіковий свідок історичних подій, розташована у серці Дубно на річці Іква. Закохатися в цю архітектурну пам'ятку допоможе натхненна розповідь нашого гіда. Це Іван Касянчук, науковий співробітник відділу історії державного історико-культурного Заповідника міста Дубно" - розповідають організатори проєкту.

“Дубенський замок - свідок подій. Йому 530 років. Принаймні, від найдавнішої писемної згадки. Це дітище, яке залишили по собі могутні князі Острозькі. Варто звернути на ряд дрібничок, які прикрашають пам’ятку. Зокрема на в’їзній брамі замку бачиш герб. А насправді - це єдиний герб родини князів Острозьких, який зберігся у архітектурі”, - наголосив пан Іван. 

Запрошуємо почути ще більше цікавого про унікальну пам’ятку Волині, яка виявилася найстійкішою – linktr.ee/volyncastles. 

У випуску йтиметься про: давню історію міста Дубно і появу замку на його теренах; вдале планування та продумана архітектура пам'ятки; багаточисленні ворожі атаки на Дубенський замок; чому замок найбільше постраждав під час Першої світової війни; деталі, на які варто звернути увагу, відвідавши пам'ятку.

Файний подкаст замками Волині – проєкт, що втілюється ГО “Волинська фундація” за підтримки Українського культурного фонду.

Джерело фото: https://www.facebook.com/volynfoundation


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: TeNews  

Коментарі