80 підприємців отримали до 100 тис. грн на власну справу в конкурсі бізнес-ідей «Роби своє»

05.06.2023 13:22   Джерело: TeNews
Опубліковано : Марта Сахно

Організатори конкурсу бізнес-ідей для підприємців у малих містах та селах “Роби своє” оголосили переможців 2023 року. Цьогоріч благодійний фонд “МХП – Громаді”, який був організатором конкурсу, підтримав 80 бізнес-проєктів на загальну суму понад 7,4 млн грн. Всього було отримано 615 заявок від малих підприємців з усієї країни. Зокрема, найбільше бізнес-ідеї подавали в Київській (22%), Черкаській (12%), Дніпропетровській (11%), Вінницькій (9%) та Львівській (9%) областях. 

Валерій Марченко, директор «Захід-Агро МХП», відзначає: «Наше підприємство завжди активно долучається до підтримки даного конкурсу, адже це розвиток малого підприємництва у громадах, це збільшення робочих місць та покращення інфраструктури. Ми зацікавленні у збільшені активних, успішних людей у наших містечках та селах». 

null
null
null

У регіонах присутності підприємства «Захід-Агро МХП», а саме у Львівській, Івано-Франківській та Тернопільській областях переможцями стали:

  • Запуск невеликого цеху з переробки равлика Muller, вирощеного на власній фермі. Баумкетнер Ольга Тарасівна, Львівська область, Дрогобицький р-н, Східницька ОТГ, с. Бистриця Гірська.
  • Приватна школа вивчення іноземних мов (англійської та німецької). Антонюк Ірина Ігорівна, Львівська обл., Самбірський р-н., м. Рудки.
  • Пекарня «Домашні смаколики». Лукасевич Роман, Львівська область Золочівський район с. Гологори.
  • Піцерія «ВУЛИК». Зіблікевич Наталя Святославівна,Львівська область, Самбірський район, с. Підгайчики.
  • Розумна теплиця (Smart farm) родини Гнип. Гнип Ольга, Львівська область Золочівський район с. Велика Вільшаниця.
  • Шокова заморозка та зберігання ягід лохини. Павук Василь Генадієвич, село Шибалин Тернопільського району Тернопільської області.
  • "Малиновий рай". Діян Надія Михайлівна, Івано-Франківська обл., Рогатинський р-н., с. Воскресинці.
  • Виготовлення паливних брикетів і пілети. Гладій Володимир, с. Воскресинці, Івано-Франківський р-н, Івано-Франківська область. 

“Конкурс "Роби своє" щороку все більше стимулює розвиток підприємницької активності та малого бізнесу в Україні – створює екосистеми успішних підприємців у невеликих громадах. Оскільки проєкти-переможці отримають не тільки фінансову підтримку, але й кваліфіковану експертизу - кожен з них має потенціал створити нові робочі місця, забезпечити економічний розвиток та підвищити рівень життя в своїй громаді”, – розповідає Тетяна Волочай, директорка благодійного фонду "МХП-Громаді".  

Основними критеріями для відбору переможців стали інноваційність проєктів, економічна складова, створення нових робочих місць, соціальна значущість та залучення до бізнесу чи роботи переселенців. Грантову підтримку отримали як чинні бізнеси, що розширюються або релокуються, так і підприємці, які мають бізнес-ідею і тільки шукають фінансування для її реалізації. 

Найбільше поданих проєктів стосувалися продовольчої безпеки – 38%. На другому місці були побутові послуги – 27%. Трійку лідерів замикали заявки, пов’язані з крафтовим виробництвом – 13%. Організатори наголошують: попри війну виробництво, як продуктів, так і інших товарів, продовжує розвиватися. 

Нагадаємо, грантовий конкурс “Роби своє” для підприємців у малих містах та селах за фінансової підтримки компанії МХП стартував 2016 року. Тоді він мав назву «Село. Кроки до розвитку». За час дії конкурсу понад 300 людей змогли започаткувати бізнес у сільській місцевості, отримавши грантову підтримку на суму понад 16 млн гривень. 2022-го конкурс перейменували в «Роби своє» та розширили географію проведення. 

———————

"МХП–Громаді" – український благодійний фонд, який почав свою діяльність 2015 року. Його головна місія – комплексний розвиток громад. Географія діяльності налічує 12 областей України: понад 700 містечок і сіл. Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну Фонд системно підтримує людей, які перебувають у регіонах бойових дій, українських захисників та рятувальників, громади, лікарні та пологові будинки, благодійні установи, які дбають про дітей-сиріт та літніх людей, а також людей, які через війну залишилися без дому та засобів для існування.

https://www.facebook.com/MHPgromadi  

https://www.instagram.com/mhp_gromadi/  

https://www.tiktok.com/@mhp_gromadi 

 


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: TeNews  

Коментарі