Поповнити когорту видатних науковців запрошує фізико-математичний факультет ТНПУ ім. Володимира Гнатюка

03.06.2023 21:10   Джерело: TeNews
Опубліковано : Марта Сахно
Вступна кампанія для здобуття ступеня молодшого бакалавра, бакалавра розпочнеться вже за місяць, 1 липня, реєстрацією е-кабінетів. Щоб абітурієнти могли правильно вибрати собі майбутню професію наш сайт публікуватиме одну історію факультету Тернопільського національного педагогічного університету ім. Володимира Гнатюка. Кожна стаття міститиме всю інформацію про конкретний факультет, з цікавими відео і фото зі студентського життя.

Отже, продовжуємо. 

Фізико-математичний факультет

Історія факультету бере свій початок із 1940 року в тодішньому ще Кременецькому учительському інституті. Тоді на факультеті існувала єдина кафедра фізики та математики. У 1950 році після реорганізації Кременецького учительського інституту в педагогічний були створені дві кафедри: вищої математики та фізики.

Сьогодні на факультеті готують фахівців на трьох кафедрах за такими освітньо-професійними програмами.

Кафедра фізики та методики її навчання:

Середня освіта (Фізика, інформатика, основи робототехніки);

Середня освіта (Фізика, англійська мова);

Середня освіта (Фізика та астрономія, математика).

Кафедра математики та методики її навчання:

Середня освіта (Математика, інформатика);

Середня освіта (Математика, фізика);

Комп’ютерна математика.

Кафедра інформатики та методики її навчання:

Середня освіта (Інформатика, математика, основи STEM-навчання);

Середня освіта (Інформатика, математика, STEM-освіта); 

Інженерія ігрових проєктів (спеціальність «Комп’ютерні науки»); 

Digital-аналітика (спеціальність «Комп’ютерні науки»).

Розвиток ІТ-галузі сприяє модернізації навчального процесу та відкриттю нових спеціальностей. За період свого існування на факультеті підготовлено понад 10 тисяч висококваліфікованих вчителів математики, фізики та інформатики. Понад 100 випускників факультету захистили дисертаційні роботи і стали кандидатами чи докторами наук, доцентами та професорами.

Розширюється підготовка фахівців в ІТ-індустрії з нестандартним мисленням і розвиненим інтелектом, спроможних реалізувати освітньо-інноваційний та технічний потенціал і бути зразком лідерства в сучасному суспільстві. 

Факультет співпрацює з університетами-партнерами, аби обмінюватись досвідом, популяризувати факультет і виш зокрема, але основна мета – це стимулювати молодь до інтернаціональних досліджень, до розвитку цифрових інновацій, до реалізації новітньо-сучасних ідей та підвищення їхнього рівня кваліфікації як молодого спеціаліста.

Зокрема, це проєкти:

«DigIn.Net2: Deutsch-Ukrainisches Netzwerk DigitalerInnovationen-2». Реалізовується за підтримки Німецької служби академічних обмінів DAAD;

CoSaN-IoT («Computer Systems and Networks/ Internet of Things (IoT)»).

Студентське життя на фізматі сповнене постійного руху, наукових напрацювань та вдосконалення.

Фізмат – це поєднання традиційних та альтернативних технологій професійної підготовки майбутнього педагога, індивідуальна траєкторія професіоналізації студента, індивідуальні комп’ютеризовані робочі місця, інтернет, Wi-Fi, 3D-принтер і 3D-сканер, платформи Arduino, Raspberry P, проходження практики в державних і недержавних установах, закладах освіти різних рівнів, провідних вітчизняних ІТ-компаніях. 

Студенти фізико-математичного факультету беруть активну участь у науковій та міжнародній діяльності. Вони є переможцями Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів студентських наукових робіт (DigIn.Net2: DigitalerInnovationen, Idea East Contest), Олімпіад та інноваційних проєктів.

Студенти активно задіяні до громадського життя університету, міста та області. На факультеті проводять духовно-краєзнавчі, громадсько-корисні поїздки: відновлення духовних цінностей, висадка лісу, прибирання довкілля, тощо. Більше про поїздки, подорожі, перемоги, “родзинки” повсякденного життя факультету ТНПУ розміщено на Facebook сторінці фізмату.

Фізико-математичний факультет готує вчителів фізики, математики, інформатики, астрономії, викладачів ЗВО, програмістів, фахівців із захисту інформаційних систем, науковців, аналітиків, системних адміністраторів, web-розробників, web-дизайнерів, фахівців із STEM-навчання, адміністраторів сайту, тестувальників П3, фахівців з інформаційної безпеки, менеджерів інтернет та ігрових проєктів, розробників комп’ютерних ігор.

Когорту фізматівців складає велика кількість відомих випускників, які є визначними особистостями, науковими та громадсько-активними діячами, патріотами та просто щирими людьми! Низка випускників працювали та працюють сьогодні викладачами ТНПУ. 

Випускником, а з 1995 року деканом є Мирон Громяк. Випускником є академік Національної Академії педагогічних наук України – Володимир Кравець (декан фізико-математичного факультету, ректор ТНПУ 1990-2017рр.).

Раніше “Місто” писало про те, що Інтерактивно-розвивальна кімната “Смайлик-ТНПУ” – гордість факультету педагогіки та психології, і Факультет мистецтв ТНПУ вже 30 років готує митців Тернопільщини та України


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: TeNews  

Коментарі