Психологія гри: як не перейти межу?

17.05.2023 13:13   Джерело: TeNews
Опубліковано : Новини Тернопілля

Від початку 2023 року в Україні набирає обертів боротьба з ігровою залежністю. Контролюючі органи в парі з великими ігровими майданчиками проводять низку заходів, спрямованих на інформування та запобігання небажаним наслідкам захоплення азартними іграми, спираючись на світовий досвід. Вчені різних країн уже багато років вивчають вплив таких розваг на людину.

"Вчені довели, що ..."

Помітною новиною в галузі українського легального грального бізнесу навесні 2023 стало те, що Реєстр осіб, яким обмежений доступ до азартних ігор, зростає з кожним роком. Якщо за перший рік свого існування до нього потрапило 195 осіб, то за перші три місяці 2023 року він поповнився ще на 245. Зазначимо і фактичний перезапуск легального грального бізнесу в Україні - різні майданчики пропонують нові акції, а той же Elslots промокод забезпечить лояльні умови для новаків.

Вченими давно доведено той факт, що азартні ігри допомагають легше впоратися зі стресом. Їх ні в якому разі не слід використовувати, як засіб уникнення проблем, але, наприклад, вчені з Монреаля дійшли висновку, що подібне дозвілля знижує вироблення того самого гормону стресу на 20%. Британські вчені також зазначають, що люди, яким властиве захоплення азартними іграми, набагато швидше долають період відновлення після стресу. Очевидно, це пов'язано з виробленням адреналіну під час гри, а також сприйняттям невдачі у грі як чогось незначного.

Разом з тим не ставити під сумнів деякі дослідження цих учених іноді просто неможливо. Наприклад, теза про те, що гра в ігрові автомати значно прискорює роботу мозку, тим самим уповільнюючи старість, викликають чимало запитань.

null
Фото з мережі Інтернет

Насамперед самоконтроль

Зазначимо також, що, за словами голови КРАІЛ Івана Рудого, чи не 100% від усіх даних, що містяться в Реєстрі, що обмежують доступ до азартних ігор, є саме заявами на самообмеження. Тобто сучасний гравець усвідомлює можливі ризики й готовий вчасно зупинитися. Тим більше, що інші дослідження КРАІЛ говорять про те, що українці у своїй більшості сьогодні не готові витрачати великі гроші на ігри у казино, ставки чи автомати.

Визначальним компонентом у цьому контексті є азарт. Як стверджують вчені, їм можна і потрібно керувати, "підключаючи" його в потрібні моменти, коли, наприклад, необхідно підвищити власну працездатність. Саме азарт відповідає за так зване занурення у  процес. Інша річ, що у випадку азартних ігор грань досить тонка і зберігати над собою контроль виходить не у всіх. Саме тому перевірчі органи в парі операторами азартних ігор повинні дотримуватись правил відповідальної гри та надавати допомогу гравцям у разі потреби.

Проблеми починаються тоді, коли гравець вже не може планувати час своєї гри, втрачаючи зв'язок із реальністю, що, звичайно ж, пов'язано й незапланованими витратами. Це лише перший дзвіночок, що нагадує про небезпеку лудоманії, але виділяють і інші симптоми:

  • Непереборне бажання відігратися;
  • Гра витісняє інші інтереси;
  • Підвищена дратівливість і на тлі гри;
  • Погіршення фінансового стану.

Насправді симптоми називають різні, але ключовим завжди залишається заперечення можливої проблеми. Втім, статистика говорить про те, що із залежністю стикаються всього 4% гравців, більшість все ж грає відповідально.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: TeNews  

Коментарі