Фінансисти тернопільських громад навчалися складати паспорти бюджетних програм під час воєнного стану

02.02.2023 19:05   Джерело: TeNews
Опубліковано : Сергій Волохатий

Експерти Програми «U-LEAD з Європою» продовжують надавати комплексну консультаційну підтримку з різних питань діяльності органів місцевого самоврядування.

Застосування програмно-цільового методу у бюджетному процесі: складання паспортів бюджетних програм – саме на таку тему відбулася інформаційна сесія для громад трьох областей – Львівщини, Рівненщини та Тернопільщини. Подію організували в регіональному офісі U-LEAD у Львівській області.

Основна мета інформаційної сесії – ознайомити представників громад із законодавчими вимогами та підходами до складання паспортів бюджетних програм, які діють в умовах воєнного стану.

З територіальними громадами працювали радники з питань муніципальних фінансів та управління «U-LEAD з Європою» Вікторія Невмержицька, Наталя Любченко та Юрій Голинський.

Учасникам навчального заходу розповіли про взаємодію розпорядників в процесі формування та затвердження паспорту бюджетної програми та основні вимоги, терміни їх складання.

«Протягом 30-ти днів після прийняття рішення про місцевий бюджет головні розпорядники бюджетних коштів розробляють проєкти паспортів бюджетних програм та надають їх місцевому фінансовому органу на погодження. Згодом фінорган має 10 днів для вивчення паспортів та їх погодження, які мають бути затверджені в подальшому головними розпорядниками бюджетних коштів. Протягом 45 днів від дня набрання чинності рішенням про місцевий бюджет ці паспорти мають бути затверджені наказами головних розпорядників», – нагадала присутнім Вікторія Невмержицька.

Також розглядалися основні вимогли формулювання у паспорті бюджетної програми її мети та завдань, цілей державної політики, та напрямків використання бюджетних коштів.

Радник з питань муніципальних фінансів та управління регіонального офісу U-LEAD у Львівській області Юрій Голинський наголошував на необхідності проведення оцінки прогресу та результатів виконання бюджетних програм.

Експерт підкреслив, що критерії оцінки визначенні в законодавстві та включають в себе як кількісні, так і якісні показники. Також акцентувалося на важливості застосування гендерно-орієнтовного підходу в бюджетному процесі, який дозволить вдосконалити процес прийняття управлінських рішень та підвищить результативність самих паспортів бюджетних програм.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян, та розширює можливості громад.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: TeNews  

Коментарі