Тетяна Яцечко-Блаженко

Тетяна Яцечко-Блаженко

Історик, генеалог, журналіст, авторка проєктів: "(Не)відомі волиняни", телепрограми "Ретро Волинь".

Фото аномальної зими на Тернопільщині

11.01.2023 22:15   Джерело: TeNews
Автор : Тетяна Яцечко-Блаженко

Старі фото є не лише свідченням, як колись виглядли міста і села, як одягались їх мешканці, чим вони займались. На фото можемо побачити чи відрізнявся клімат, темпетура, кількість опадів.

Нам вдалося розшукати фото з Тернопільщини 1929 року. Ці фото зроблені взимку. Проте, тоді була особливо сніжна зима про яку неодноразово писали на шпальтах газет. Цю зиму називали "зима століття".

Тоді температурні стовпчики в багатьох містах Європи не опускалася нижче -40 °C.

Такі коливання призвели до зупинки залізниці, шкільного навчання, а вугілля стало найбажанішим товаром. Проблема із залізницею призвела до того, що у Львові почало не вистачати вугілля. Між Краковом і Львовом було багато товарних поїздів з вугіллям, які не могли доїхати.

Найгірша ситуація була з 8 по 15 лютого 1929 року. Влада великих міст відкрила навіть польові кухні для забезпечення бідних гарячою їжею.

Маємо надію, що цьогорічна зима в Україні буде теплою та малосніжною, адже це дуже потрібно українцям.

Джерело фото: www.szukajwarchiwach.gov.pl

null
Залізниця Львів-Тернопіль, 1929 р.
null
Пам'ятник Адаму Міцкевичу в Тернополі, зима, 1929 р.
null
Залізниця Львів-Тернопіль, 1929 р.

 


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: TeNews  

Коментарі