Михайло Головко зареєстрував петицію: повернути Бандері звання Героя України, а день його народження визнати державним святом

05.01.2023 21:41   Джерело: TeNews
Опубліковано : Катерина Богуславська

«Визнати день народження Степана Бандери, 1 січня, загально-національним державним святом та повернути йому звання Героя України», - таку петицію на сайті Офіційного інтернет-представництва Президента України зареєстрував Михайло Головко.

Петицію опублікували 4 січня 2023 року.У тексті петиції автор зазначає: «1 січня 1909 року народився провідник ОУН, Герой України Степан Бандера - лідер, моральний авторитет, ідеолог, практик, аналітик, революціонер, стратег, який умів передбачати на 50 років вперед.
Це - людина, яка своєю появою змінила світ і переписала всю історію.
Будучи вимогливим до себе, ще з юних років мав унікальну здатність - вести за собою інших.
Відстоював гідність, самобутність української нації і право на державність у зазіханнях Польщі, нацистської Німеччини, більшовицької імперії, тобто в час, коли держава не мала шансів на існування.
Надихаючись покликом Степана Бандери, продовжують формуватися покоління борців за українську ідею.
Акцентуючи на трьох аспектах - істричного, сучасного і майбутнього, можна сказати, що Бандера зіграв колосальну роль, бувши легендою ще при житті.
Його глибинна філософія надихає і вчить. Його форма боротьби виплекала УПА, а національні чинники вибудували нашу ідею, об'єднавши свідомих українців терміном, похідним від його прізвища - бандерівці.
30 років не визнавали Степана Бандери героєм на державному рівні, однак українське суспільство вважало його своїм лідером та прагнуло реалізовувати ідеали, за які не одне покоління віддало свої життя. Про Бандеру писали книги, знімали фільми, споруджували пам'ятники називали вулиці.
В 2010 посмертно нагороджений званням герой України. Вважається національним героєм України. У 2008 році був визнаний третім зі ста великих українців після Ярослава Мудрого та Миколи Амосова за підсумками голосів в опитуванні громадської думи "Великі Українці".
А сьогодні під час російсько-української війни Бандера став символом спротиву.
Його любов до України і ненависть до ворога - це найвища цінність і найбільша сміливість, яку перейняла нація. Нація, яка гордо вважає себе бендерівцями. Єдина у світі нація, яка спромоглася чинити опір імперії зла і стійко перемагати.
Степан Бандера належить до безсмертних і починає кожен український рік.
Враховуючи наведене вище, пропоную на державному рівні в Україні визнати день народження Степана Бандери, 1 січня, загально-національним державним святом та повернути йому звання Героя України
», - йдеться у петиції. 

null

 


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: TeNews  

Коментарі