Тетяна Яцечко-Блаженко

Тетяна Яцечко-Блаженко

Історик, генеалог, журналіст, авторка проєктів: "(Не)відомі волиняни", телепрограми "Ретро Волинь".

Що писали про місто Кременець у 1897 році

29.11.2022 23:00   Джерело: TeNews
Автор : Тетяна Яцечко-Блаженко

Завжди цікаво погортати стару пресу, адже там можна знайти багато цікавих фактів з історії. Цього разу пропонуємо вам спогади про місто Кременець у 1897 році. Ці записи були опублікованіна шпальтах часопису "Всесвітня ілюстрація".

"Нинішній Кременець - досить чистеньке місто з тринадцяти тисяч жителів. В ньому є до 120 кам'яних і більше 200 дерев'яних будівель, 10 церков, чоловічий монастир, костел, синагога, близько 10 єврейських молитовних будинків, 2 духовні училища - чоловіче і жіноче, двокласне міське чоловіче училище, жіноче училище з рукодільним класом.

В 1880 році тут відкрито Кременецьке Богоявленське братство, що влаштовує релігійно-моральні читання та бесіди і яке має свою бібліотеку, школу і столярну майстерню.

В господарчому відношенні Кременець стоїть не нижче інших міст Волині. Йому належать каменоломні та немала кількість лісу, луків та полів. Фабрик, заводів та різних ремісничих закладів в Кременці до 40, в тому числі є столярні, мебльові, екіпажні, фарбувальні та інші; заводи: лісопильні, маслобійні, медоварені, свічкові, кісткопальні, салотопні і слюсарно-механічні майстерні.

В місті є лікарні, аптеки, єврейські притулки, приватний притулок для бідних римо-католицького віросповідання, книжковий магазин, фотографія та інші".

Як бачимо досить багато цікавих фактів вдалося дізнатися про місто Кременець на Тернопільщині.

null
null

Джерело: www.facebook.com/BelleEpoqueUA

Тетяна Яцечко-Блаженко

 


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: TeNews  

Коментарі