На Тернопільщині дві громади розроблять концепції просторового планування

12.10.2022 15:04   Джерело: TeNews
Опубліковано : Сергій Волохатий

Програма «U-LEAD з Європою» запустила нову навчальну ініціативу для представників органів місцевого самоврядування громад на тему «Просторове планування та управління природними ресурсами». Для участі у навчальній ініціативі від Тернопільщини були відібрані Борщівська та Великоберезовицька територіальні громади.

Про це повідомляють у регіональному офісі U-LEAD у Тернопільській області.

«Мета навчальної програми – підвищення спроможності представників органів місцевого самоврядування виконувати обов’язки та здійснювати повноваження, які покладені на них та передбачені законодавством України у сфері містобудування та управління природними ресурсами в умовах воєнного стану», – розповіла Наталія Онищук, керівниця регіонального офісу U-LEAD у Тернопільській області.

Загалом по Україні було відібрано 69 громад, які були розподілені на чотири групи та протягом жовтня-грудня пройдуть комплексне навчання. В рамках І етапу передбачено 5 тематичних семінарів на теми з просторового планування та управління природними ресурсами для усіх відібраних громад та їх команд. Згодом 48 найкращих громад з усієї України зможуть отримати експертну підтримку в розробці програм комплексного відновлення територій територіальних громад або в аудиті земельних ресурсів.

З командами фахівців з територіальних громад працюватимуть Тетяна Данилів та Роман Тишкун, експерти з просторового планування та управління природними ресурсами експертки «U-LEAD з Європою».

Перший онлайн-семінар стосувався теми просторового планування як інструменту сталого розвитку територіальних громад. Експерти роз’яснили учасникам концепцію, принципи та виклики просторового планування для громад.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян, та розширює можливості громад.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.
Джерело: TeNews  

Коментарі